Bielsko-Biała Sport

Bielszczanki ze złotymi krążkami na mistrzostwach świata w brydżu sportowym! “To nieprawdopodobny sukces!”

Eric Laurant (wiceprezydent WBF), Dominika Ocylok, Ewa Morawska, Magdalena Kapała, Milena Gryzło, Maria Niklaus, Joanna Zalewska, Rafał Marks (npc), Jan Kamras (Prezydent WBF)

W Veldhoven odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów w brydżu sportowym. W reprezentacji Polski juniorek jedną z par tworzyły uczennice V LO z Bielska-Białej, reprezentujące barwy BSBS Olimpijczyk Bielsko-Biała, Magdalena Kapała i Milena Gryzło.

Początek rywalizacji był dla biało-czerwonych trudny, mimo to pięciodniowe zmagania eliminacyjne juniorki zakończyły na piątym miejscu, kwalifikując się do ćwierćfinału. Tam ich rywalkami były Angielki, które jednak ani przez chwilę 56-rozdaniowego meczu nie stanowiły zagrożenia dla młodych Polek. W półfinale do gry przeciwko rozpędzonym Polkom stanęły jedne z faworytek – Norweżki. Ale i tutaj okazało się, że najwyższa forma naszej reprezentacji przyszła w najbardziej oczekiwanym momencie, czyli meczach decydujących o medalach. Norwegia została rozbita i pozostała jej walka o “brąz”. Tymczasem “biało-czerwone” w decydującym starciu miały rywalizować z Francją. Ten pojedynek był już bardzo wyrównany, a prowadzenie kilkukrotnie przechodziło z jednej na drugą stronę. Ostatecznie Polska triumfowała 101:92.

– Biorąc pod uwagę wiek (16 i 17 lat) oraz niespełna dwuletni staż gry naszych dziewcząt, już sam fakt wywalczenia miejsca w reprezentacji u boku znacznie bardziej doświadczonych koleżanek – należałoby uznać za niesamowite osiągnięcie. Biorąc to pod uwagę, wywalczenie mistrzowskich tytułów przez Milenę i Magdę – urasta do rangi sukcesu wręcz nieprawdopodobnego! Fakt, że dziewczęta sprostały wyzwaniu tak od strony sportowej, jak i mentalnej, że świetnie wkomponowały się w doświadczony zespół, doskonale go uzupełniając i stanowiąc wsparcie dla starszych i już utytułowanych koleżanek – sprawia, że należą im się wielkie brawa i słowa uznania – mówi Jerzy Skwark z BSBS Olimpijczyk Bielsko-Biała.

– Dziewczętom życzyć należy, by niderlandzkie “złoto” było początkiem ich wspaniałych brydżowych karier. A dla innych uczniów VLO i zawodników naszego stowarzyszenia – by było to inspiracją do wytężonej, solidnej pracy, która prowadzić może na szczyty – dodaje.

google_news