Bielsko-Biała Na sygnale

Ktoś podpalił budynek w Starym Bielsku?

Minionej nocy do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że pali się budynek przy ul. Zapłocie Małe w Bielsku-Białej. W momencie przyjazdu strażaków płonął dach budynku, paliło się także w piwnicy.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o 1.15. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody na płonący budynek. W pierwszej fazie działań gaśniczych okazało się, że pobliski hydrant jest uszkodzony, więc strażacy zużyli wodę z wozów bojowych. Chwilę później udało się hydrant uruchomić, zbudowano także linię zasilającą z hydrantu oddalonego o około 150-200 metrów. Ze względu na duże rozwinięcie pożaru strażacy nie byli w stanie przeszukać wszystkich pomieszczeń budynku pod kątem obecności osób trzecich, co uczyniono po opanowaniu ognia. Na szczęście w budynku nikogo nie znaleziono. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko dokładnie przelano.

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy straży pożarnej z JRG2, OSP Stare Bielsko, OSP Komorowice Śląskie, pogotowie energetyczne i patrol policji. Działania straży pożarnej zakończono po 4.00. Przyczynę pożaru ustala policja.

Jak dowiedział się nasz portal, nie jest to pierwszy pożar w tym miejscu. 26 października ubiegłego roku, tuż obok tego budynku, paliło się potężne drzewo. – To był pożar wewnętrzny drzewa, ktoś musiał coś do niego wrzucić. By ugasić ten pożar, musieliśmy praktycznie całe drzewo ściąć – powiedział nam strażak z OSP Stare Bielsko.

navigate_before
navigate_next

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
1 rok temu

To najlepsze obejście przepisów zabytek z dymem tak samo jak Polska utylizacja śmieci niebezpiecznych zabrać kasę i w powietrze ziemia matka i atmosfera wszystko zutylizuje

moni
moni
1 rok temu

WOZY BOJOWE……….. masakra

Edward
Edward
1 rok temu

Spalili A za chwilę developer postawi budynek. Normalne w Bielsku.

Maksymilian
Maksymilian
1 rok temu

Za chwilę dewelopery będą tam budować 😁

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Ten budynek nie chce przestać być zabytkiem.Naszym.Zrobiemy tak.On sie spali.I po ptokach.Jak mówią Francuzi.Beton,ochrona środowiska,zabytek miejski,i insza magistracka q..a.Ciekawe kiedy jakiś “PATAN”z Kroniki raczy opisać tą patologię.”Daj Boże ale nie wiem “jak mawiała pewna bielszczanka.

Rycho spod Magury
Rycho spod Magury
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Tadzieńku, mało tego, że pieprzysz jak potłuczony, to jeszcze czytać się tego nie da! Jeśli już zdradzasz czytelnikom fatalny stan swojego umysłu, zadbaj chociaż o przystępną formę!
Co to formie, widać chciałbyś stawiać wszędzie takie nowoczesne wygodne i tanie, a to co było precz, zburzyć, rozwalić, zmielić…. I tak będziemy narodem bez przeszłości (bo tak taniej i wygodniej). I bez przyszłości (bo d****e w demokracji ze wzgledu na liczebną przewagę zawsze pokonają tych rozumnych i świadomych).

Mietek
Mietek
1 rok temu

Czyzby kolejna atrakcyjna dzialka sie zrobila? Dziwne