Bielsko-Biała Na sygnale

Noga z gazu! Policyjna akcja „Prędkość”

Fot. Policja

Dziś – przed zbliżającym się długim weekendem – na drogach całego kraju prowadzona jest akcja „Prędkość”. Takie działania realizowane są oczywiście także na Podbeskidziu. Oznacza to wzmożone kontrole policyjne na drogach i ulicach, ukierunkowane szczególnie na przestrzeganie przez kierowców ograniczeń prędkości.

– W ramach akcji mundurowi prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogą ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków – przybliża kulisy akcji bielska policja.

Jednocześnie funkcjonariusze informują, że choć ich działania mają charakter prewencyjny, to jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy więc, że przekroczenie dozwolonego limitu prędkości – zwłaszcza rażące – jest surowo karane, łącznie z zatrzymaniem przez policjanta prawa jazdy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edi
Edi
5 miesięcy temu

Jestem za powinno być setki radarów pomiarów odcinkowych bo to się wyrabia to tragedia szczególnie na ul Andersa od Żywieckiej przez Mazańcowice do ronda w Ligocie to tragedia.