Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nowa “Kronika Beskidzka”: 100 lat BKS-u i walka o drzewa

W najnowszym wydaniu Kroniki Beskidzkiej publikujemy specjalny dodatek z okazji 100-lecia Bialskiego Klubu Sportowego. Dużo miejsca poświęcamy też walce o drzewa: na Sarnim Stoku oraz przy teatrze. Gazeta jest już w sprzedaży, e-wydanie na www.prasabeskidzka.pl

BKS – STO LAT TRADYCJI
Mecz jubileuszowy pomiędzy zespołami BKS Stal i VfL Wolfsburg uświetni obchody 100-lecia Bialskiego Klubu Sportowego. Po spotkaniu kibice przejdą pod ratusz, który zostanie podświetlony w barwach klubu, a sympatycy Stali przygotują pokaz pirotechniczny. Natomiast Kronika Kronika przygotowała z okazji stulecia specjalny czterostronicowy dodatek.

WSTRZYMANIE INWESTYCJI NA SARNIM STOKU JEST OBOWIĄZKIEM
– Wszystko jest w rękach urzędników, bo to oni władowali nas w to bagno, które bezpowrotnie zniszczy przyrodę – Kronika rozmawia z prezesem Stowarzyszenia Olszówka Jackiem Zacharą.

GANGI ZŁODZIEI DREWNA
Na rynku brakuje nie tylko węgla, ale również drewna. A jeśli już jest – to w horrendalnej cenie. Coraz częściej słychać o kradzieżach drewna z lasu. Jak jest w beskidzkich lasach?

FAZA LIKWIDACJI
Inflacja i podwyżka czynszu mają swoją ofiarę – to popularny wśród bielszczan sklep, w którym można było zostawić niepotrzebne rzeczy, które później tanio odsprzedawano. Dochód przeznaczano na szczytne cele. Prowadząca sklep fundacja zarzuca władzom miasta obojętność.

UKRAIŃCY DBAJĄ O CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH
Na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Bielsku-Białej przeprowadzono kolejne prace porządkowe. Takie działania prowadzone są tam już od kilku lat. Cmentarzem opiekują się też Ukraińcy.

MILIONY NA PODBESKIDZIE
– Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński przyjedzie do Bielska-Białej. Robimy wszystko, by go zachęcić do odwiedzenia naszego miasta, gdyż dawno go tu nie było – Kronika rozmawia z Grzegorzem Pudą, ministrem funduszy i polityki regionalnej.

ZAMRAŻARKA PATRONÓW. CZY KTOŚ JESZCZE O NICH PAMIĘTA?
Pięć osób i jedno województwo – to zamrażarka patronów Bielska-Białej. Osób i nazw, które według urzędu zasługują na upamiętnienie. Jak to w zamrażarce, na takie uhonorowanie można czekać latami.

POGODA NIE PRZESTRASZYŁA ROWERZYSTÓW
Punktualnie o 9:30 sprzed bielskiego ratusza wyruszył 50. jubileuszowy Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy. Mimo niesprzyjającej aury na trasę wyruszyło ponad 1200 kolarzy, w tym wielu młodych, a nawet bardzo młodych rowerzystów.

PASJONACI ROBIĄ, CO LUBIĄ
Ludzie nie angażują się w działania społeczne – słyszymy na każdym kroku. Nie mają czasu lub chęci, czasem jednego i drugiego. Tymczasem w Bielsku-Białej istnieje wiele inicjatyw, których członkowie aktywnie działają. Czym się zajmują i po co, skoro nie dla pieniędzy?

RATOWNICY ŚWIĘTOWALI. 70 LAT GRUPY BESKIDZKIEJ GOPR
W tym roku mija 70 lat, odkąd GOPR niesie pomoc na beskidzkich szlakach. Grupa Beskidy to – po tatrzańskiej – najstarsze stowarzyszenie ratowników ochotników.

POSADZILI WIEŚKA DYMNEGO
Swoistą uwerturą do jaworzańskich dożynek było odsłonięcie w Nałężu wygodnej ławeczki, na której spoczęła wyrzeźbiona postać Wiesława Dymnego, jednego z założycieli legendarnej „Piwnicy pod Baranami”, aktora, rysownika, satyryka i autora zbioru literackiego „Opowiadania zwykłe”.

Ponadto – jak zawsze – wiadomości z Małopolski i Żywiecczyzny oraz dużo sportu i kryminałów. Zapraszamy do lektury!

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments