Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Nowa linia autobusowa w Beskidach. Połączy Szczyrk, Wisłę i Ustroń

Zdjęcie poglądowe. Fot. Paweł Szczotka

W najbliższych tygodniach turyści i mieszkańcy Beskidów mogą się spodziewać znacznego ułatwienia. Władze samorządowe planują uruchomienie nowej linii autobusowej, która połączy popularne miejscowości turystyczne – Szczyrk, Wisłę, Ustroń i Cieszyn.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niebawem w Beskidach zacznie działać nowa linia autobusowa, która zdaniem wielu osób jest bardzo potrzebna. Połączy ona bowiem Szczyrk, Wisłę oraz Ustroń, a także Cieszyn.

Burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy, zapowiada, że inicjatywa może zostać zrealizowana już w najbliższym czasie. Planowane są trzy kursy autobusów w ciągu dnia, dla zapewnienia podróżnym elastyczności i wygody. Aby mogło się to stać potrzebna jest współpraca między samorządami oraz firmami transportowymi.

– W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów. Myślę, że jeszcze w lutym lub być może w marcu ruszy nowa linia autobusowa Cieszyn – Ustroń – Wisła – Szczyrk do centrum przesiadkowego. Następnie od naszego centrum przesiadkowego autobusy pojadą tą trasą z powrotem w kierunku Cieszyna. W ciągu dnia mają być trzy takie kursy – mówi Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
3 miesięcy temu

Tam raczej panują zbyt trudne warunki na drodze dla autobusów w zimie

Ela
Ela
3 miesięcy temu

Wspaniala wiadomość. Takie połączenia są tu bardzo potrzebne. Marzy mi się też połączenie kolejowe z Ustronia do Bielska-Białej było by to bardzo wygodne dla nas mieszkańców.Mniej spalin i mniejszych ruch na drodze.Warto to też przemyśleć.

coś nie tak
coś nie tak
3 miesięcy temu

“nasze centrum przesiadkowe”?

Aleksander
Aleksander
3 miesięcy temu

Ja bym proponował wjazd do Czech np.Ostrawy

Damian
Damian
3 miesięcy temu

Super. Szkoda ze tylko 3 kursy.