Wydarzenia Bielsko-Biała

Nowa organizacja ruchu w rejonie bielskich cmentarzy

Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonach niektórych cmentarzy będą wprowadzone zmiany organizacji ruchu.

Zmiany będą obowiązywać od 31 października (od g. 00.00) do 2 listopada (do g. 24.00).

Cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej

– ruch jednokierunkowy na ul. Wita Stwosza (od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej) oraz na ul. Juliusza Kossaka (od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej)

Cmentarz przy ul. Cmentarnej

– ruch jednokierunkowy na Akademii Umiejętności (od ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej)
– obustronny zakaz zatrzymywania się na ul. Gabrieli Zapolskiej (od ul. Dawnej do ul. Akademii Umiejętności) i jednostronny na pozostałym odcinku do ul. Żywieckiej oraz obustronny zakaz zatrzymywania się na ul. Dawnej (od zjazdu przy pawilonie handlowym do ul. Gabrieli Zapolskiej)

Cmentarz przy ul. Polnej

– obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 60.

Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej

– ruch jednokierunkowy na ul. Karpackiej (od ul. Niwnej do ul. Gościnnej) z wyznaczonymi dwoma pasami. Prawy pas ruchu przeznaczony będzie wyłącznie dla autobusów, wyznaczenie tymczasowego przystanku autobusowego na wysokości nr 160 na ul. Karpackiej (w kierunku pętli autobusowej) oraz przy posesji nr 119 (w kierunku centrum miasta)
– wprowadzenie zakazu ruchu na ul. Niwnej (od ul. Kolistej do ul. Karpackiej) z dopuszczonym ruchem jednokierunkowych do ul. Karpackiej dla autobusów MZK i mieszkańców
– wyznaczenie objazdu od ul. Karpackiej ulicami: Gościnną, Kolistą, al. gen. Władysława Andersa i ul. Kolistą
– wprowadzenie zakazu zatrzymywania na ul. Działowej prawostronnie od ul. Karpackiej – wprowadzenie zakazu ruchu na odnodze ul. Karpackiej wzdłuż cmentarza parafialnego
– wyznaczenie dodatkowych miejsc dla osób niepełnosprawnych przy Zieleni Miejskiej (poza miejscami istniejącymi na górnym parkingu oraz na drodze za Zielenią Miejską).

Zmiany w kursowaniu autobusów – TUTAJ.

google_news