Wydarzenia Cieszyn

Nowa radna w Istebnej

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

W Istebnej odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy. Do urn poszli mieszkańcy jednomandatowego okręgu wyborczego nr 6 w Istebnej, obejmującego przysiółki takie jak Mrażnice, Wyszni Pole, Olecki, Kubalonka, U Stawu, Wilcze, Bystry, Dupny, Polanka, Tokarzonka, Czostkowa i Mikowa Łąka.

Konieczność przeprowadzenia wyborów uzupełniających ma związek z uprawomocnieniem się wyroku Sądu Rejonowego w Cieszynie, a następnie Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, w efekcie czego z dniem 30 kwietnia 2019 roku wygasł mandat jednego z radnych, Jana Bocka, wybranego w okręgu wyborczym nr 6 z listy nr 22 zgłoszonej przez KWW Wspólne Dobro. Głosowanie odbyło się 7 listopada od 7.00 do 21.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej, w budynku dawnego gimnazjum.

O schedę po Janie Bocku ubiegały się dwie osoby – Katarzyna Bury, zgłoszona przez KWW Przyjazna Gmina, oraz Magdalena Mucha, kandydatka KWW Kubalonka. Pierwsza zdobyła 17 głosów, druga – 141, tym samym wygrywając walkę o mandat w Radzie Gminy Istebna. Łącznie oddanych zostało 158 ważnych głosów.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments