Bielsko-Biała Sport

Nowa zawodniczka BKS-u. Grała i studiowała w USA

Fot. LSK

23-letnia Aleksandra Kazała w ubiegłym sezonie występowała w PTPS Piła, a wcześniej próbowała sił za oceanem.

Przygodę z siatkówką zaczynała na Podkarpaciu (UKS Dębica, MKS V LO Rzeszów, MKS San-Pajda Jarosław, Developres Rzeszów). W 2015 r. zdecydowała się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, do American University, gdzie studiowała i grała w klubie uniwersyteckim. W 2019 roku wróciła do Polski i została siatkarką Enei PTPS Piła. W klubie z Piły grała na pozycji atakującej, choć jest nominalną przyjmującą. I spisywała się bardzo dobrze, czterokrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką spotkania, co w rankingu MVP zawodniczek dało jej ex aequo 3. miejsce w lidze.
Aleksandra Kazała to była reprezentantka Polski kadetek i juniorek. W 2013 roku została Mistrzynią Europy Kadetek oraz Mistrzynią Europy Wschodniej EEVZA. Rok wcześniej w tych rozgrywkach wspólnie z reprezentacją Polski zajęła trzecie miejsce.

– Ola to bardzo ciekawa zawodniczka, która w poprzednim sezonie pokazała, że potrafi stanąć na wysokości zadania i pomóc drużynie w trudnych sytuacjach. Jest nominalną przyjmującą, ale przekonaliśmy się na własnej skórze, że atak jest jej mocną stroną. Mnie najbardziej podoba się to, że jest to zawodniczka, która stawia zespół zawsze przed sobą, a taki charakter jest bardzo ważny i potrzebny w drużynie – komentuje trener BKS-u Bartłomiej Piekarczyk.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments