Wydarzenia Cieszyn

Nowoczesna aparatura w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Jest dotacja wojewody

Ponad 30 podmiotów leczniczych zawarło w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane o łącznej wartości prawie 55 mln złotych. Wśród nich Szpital Śląski w Cieszynie.

Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 i zostały przyznane szpitalom, które w poszczególnych falach epidemii hospitalizowały pacjentów zarażonych koronawirusem.

Podczas uroczystości podpisania umów, która odbyła się w miniony poniedziałek (4 lipca br.) wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podziękował przedstawicielom szpitali za pracę, jaką wykonują na rzecz mieszkańców regionu:

– Łącznie 68 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 trafi do podmiotów medycznych, z czego część została już zadysponowana jako najważniejsze, priorytetowe prace modernizacyjne w zakresie instalacji tlenowych – mówił wojewoda. – Środki, które pozostały – ponad 50 mln zł – będą dzisiaj w ramach umów Państwu przekazane po to, aby nabyć sprzęt, który jest dla Was bardzo istotny, aby mógł on służyć obywatelom, ale również poprawił komfort i jakość świadczonych usług medycznych, jakość pracy lekarzy, pielęgniarek i tych wszystkich, którzy na co dzień zajmują się pacjentami – zaznaczył.

W związku z zasileniem z końcem 2021 r. Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dodatkowymi środkami Minister Zdrowia przeznaczył w sumie 68 286 000 zł na potrzeby podmiotów leczniczych z naszego województwa. Nadszedł czas na drugi etap, w ramach którego podpisano umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane na łączną kwotę prawie 55 mln zł. 31 szpitali będzie mogło dzięki temu zmodernizować swoje placówki czy zakupić sprzęt medyczny, taki jak np. lampy bakteriobójcze, pompy infuzyjne, nowoczesne aparaty RTG oraz USG, kardiomonitory i tomografy.

Wśród nich znalazł się  Szpital Śląski w Cieszynie. Dyrektor Czesław Płygawko podpisał umowę, opiewającą na kwotę 840 tys. zł. Przeznaczona będzie na zakup następującego sprzętu i aparatury medycznej:

– aparat RTG,

– zestaw do badania tromboelastografowego TEG (badanie skuteczności krzepnięcia krwi) ,

– bronchoskop,

– kardiomonitory z aparatem EKG (zestaw).

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elja
Elja
1 miesiąc temu

Ludzie podarowali, a nie Owsiak. Owsiak tylko na, tym zarabia, i robić chce wrażenie.

be
be
1 miesiąc temu
Reply to  Elja

Tym bardziej byle co jest to co ludzie podarowali poprzez zbiórkę kogoś kto chce zrobić wrażenie i zarabia tylko na tym.

uśpiony covid
uśpiony covid
1 miesiąc temu

Co znaczy dar Owsiaka dla szpitala pediatrycznego na wartość 300 tys. zł w stosunku do 55 milionów. Owsiak podarował mikroskop nie związany z covid a tutaj ważniejsze.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 miesiąc temu
Reply to  uśpiony covid

Dla ciebie głąbie to PAN Owsiak.

aby peplnąć
aby peplnąć
1 miesiąc temu

No dobrze PANIE Hermenegilda oryginał, znowu “rewelacyjna” wypowiedź na poziomie prymusa wieczorowej szkoły zawodowej specjalnej.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 miesiąc temu
Reply to  aby peplnąć

Co jeszcze wymyślisz FRAJERZE żeby mnie nie obrazić?

frajer pompka
frajer pompka
1 miesiąc temu

zacznij od siebie, ale oczywiście nie rozumiesz co robisz złego, na Twoje nierozumienie nic nie poradzę.

Ola
Ola
1 miesiąc temu

Ta ciemnota oby nie musiała się leczyćgdyby nie Owsiak to by szpitale były w kaczej dupie