Wydarzenia Bielsko-Biała

Nowoczesny system przeciwpożarowy w bielskim szpitalu. Za pół miliona

Zdjęcia: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

W najważniejszym budynku (A) Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zainstalowano nowoczesny system przeciwpożarowy. Na oddziałach pojawiły się m.in. nowe czujniki dymu, które błyskawicznie wykryją wszelkie zagrożenia.

Inwestycja kosztowała 495 tysięcy złotych. 470 tysięcy pochodzi z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Resztę wyłożył szpital.

– Każdy czujnik przypisany jest do konkretnego pomieszczenia. W dyspozytorni, która znajduje się w szpitalu, zainstalowana jest wizualizacja, na której natychmiast wyświetla się miejsce, gdzie dzieje się coś niepokojącego – tłumaczy Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

Dyżurny będzie mógł sterować systemem za pomocą telefonu i zainstalowanej w nim aplikacji. – W czasie, gdy akurat znajdzie się na terenie szpitala, nie będzie musiał wracać do biura, by zareagować. Natychmiast pójdzie tam, gdzie zaalarmuje czujnik – dodaje zastępca dyrektora.

W budynku A Szpitala Wojewódzkiego znajduje się większość szpitalnych oddziałów łóżkowych, m.in. chorób wewnętrznych, intensywnej terapii, kardiologii, hematologii i chirurgii ogólnej.

W przyszłości szpital zamierza zmodernizować system przeciwpożarowy w kolejnych budynkach.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments