Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Uważajcie! Oszuści podszywają się pod ZUS!

Fot. z arch. ZUS

Coraz częściej oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ostatnim czasie do takiej sytuacji doszło także w naszym województwie. Oszust, podał się za pracownika ZUS, który został wpuszczony do mieszkania pod pretekstem wypłaty świadczenia. Warto pamiętać, że ZUS nie wysyła swoich pracowników do domów klientów i nie organizuje spotkań w ich domach.

Oszuści na wiele sposobów próbują oszukać naszych klientów. Metody są różne, m.in. kontaktują się telefonicznie w celu umówienia spotkania dotyczącego dziedziczenia składek z subkonta, wypełnienia wniosku o przeliczenie świadczenia, wypłaty z nadpłaty podatku, czy nawet wypłaty równowartości świadczenia. – Przestrzegamy naszych klientów, że nie dzwonimy i nie odwiedzamy ich w domach w sprawie przeliczenia składek, podwyższenia świadczeń, czy wypłaty nadpłaconego świadczenia bądź też wypełnienia innych dokumentów. Nie wystawiamy też żadnych faktur do zapłaty zaległych składek w korespondencji mailowej – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Pracownicy ZUS odwiedzają klientów w domu tylko w przypadku kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich – jest to jedyna sytuacja wizyty bez zapowiedzi. Pracownicy ZUS zawsze posiadają legitymację oraz upoważnienie do przeprowadzenia kontroli.
– Niestety, prób kolejnych oszustw ,,na pracownika ZUS” jest coraz więcej. Prosimy naszych klientów o zachowanie szczególnej ostrożności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub poprzez Centrum Obsługi Telefonicznej – przestrzega rzeczniczka.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments