Wydarzenia Bielsko-Biała

Nowy komunikat sanepidu. Woda z wodociągów w Bystrej nadal niezdatna do picia

Fot. PublicDomainPictures z Pixabay

Woda w Bystrej (gmina Wilkowice) nadal nie nadaje się do spożycia. Najnowsze badania również wykazały obecność bakterii z grupy coli.

Dzisiaj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej wydał drugi komunikat dotyczący wody pochodzącej ze Stacji Uzdatniania Wody, należącej do Spółki Wodociągowej w Bystrej przy ul. Klimczoka 267.

– Kolejne badania bakteriologiczne próbek wody pobranej 12 lipca wskazały na obecność bakterii grupy coli w jednym z punktów poboru (Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Szczyrkowska 2 w Bystrej), w związku z czym woda na terenie wsi Bystra w dalszym ciągu nie jest zdatna do spożycia – informuje PSSE w Bielsku-Białej.

W sanepidzie dodają, że obecnie woda nie nadaje się także do przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu i mycia naczyń kuchennych. Woda podawana z sieci nie jest również zdatna do kąpieli. Szczególnie narażone są osoby z osłabioną odpornością, niemowlęta i małe dzieci.

Nowy komunikat ma zostać wydany po uzyskaniu kolejnych wyników badań wody.

Pierwszy komunikat przytaczaliśmy TUTAJ, a listę udostępnionych zbiorników z wodą pitną publikowaliśmy TUTAJ.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lizanie przez szybę
lizanie przez szybę
9 miesięcy temu

A tak zachęcająco zdjęcie wskazuje aby korzystać z wody bo po 2 krany ją doprowadzają do umywalki. W takiej sytuacji raczej beczkowóz na zdjęciu.