Wydarzenia Bielsko-Biała

Nowy (stary) naczelnik beskidzkiego GOPR

GB GOPR

Beskidzcy ratownicy górscy wybierali wczoraj w Szczyrku nowe władze Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nowym prezesem zarządu Grupy został Piotr Szostek. Spośród przedstawicieli sekcji terenowych wybrano też członków zarządu. Zostali nimi: Andrzej Bogdanik (sekcja Babia Góra) , Marcin Szczurek (Bielsko-Biała), Grzegorz Gawłowski (Cieszyn), Szymon Wawrzuta (Szczyrk), Szymon Sapeta (Żywiec), Piotr Asman (Wadowice). Nowy zarząd ponownie powierzył funkcję Naczelnika Jerzemu Siodłakowi.

Niejako przy okazji goprowcy podsumowali także sezon zimowy. Ze statystyk wynika, że w jego trakcie udzielali pomocy poszkodowanym narciarzom i snowboardzistom aż 1766. Najwięcej wypadków (778) miało miejsce w lutym. Najczęściej dochodziło do nich – jedna czwarta wszystkich wezwań –  w rejonie Hali Skrzyczeńskiej. Aby pomóc ciężko poszkodowanym narciarzom aż 17 razy ratownicy wzywali w góry śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jeśli chodzi o działania ratownicze prowadzone poza zorganizowanymi terenami narciarskimi to było ich w minionym sezonie zimowych 152, w tym: 85 akcji ratunkowych, 45 wypraw oraz 22 interwencje. Najwięcej wypadków miało miejsce w styczniu (64).

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
5 lat temu

Wy sie Hermenegilda doigracie.Byście poszli hucpować z uczycielami na Plac Chrobrego.Oni poczebują wsparcia takich dyrzórnych estetuw.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu
Reply to  Tadeusz

Dbałość o niepopełnianie błędów pisarskich to doigrywanie się? To korzyść. Przykro mi Tadeusz jak wychowałeś się inaczej i błędy Cię nie rażą a wręcz zachęcasz aby je popełniać. To wygodne bo jak się napisze tak może być, po co tam jakieś zasady. Z nauczycielami nie mam nic wspólnego choć mam swój stosunek do strajku a nie hucpy, sam sobie poradzę na który plac pójdę i kiedy lub w ogóle nie pójdę.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu
Reply to  Tadeusz

Wychowany byłeś Tadeusz między innymi przez nauczycieli, którzy w/g Ciebie robią hucpę. Ci nauczyciele na pewno uczyli aby nie popełniać błędy, o których ja mówię. Ja też je popełniam ale nie ignoruję swoich błędów tak jak Ty. W tym rzecz, że mi i Tobie bardziej wolno niż w pisanym tekście artykułu. Może się zdarzyć ale szybka poprawa jest właściwa. Myślę, że nie poślesz mnie tym razem w kierunku ambony.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Niejako piszemy razem!