Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Numer na… swojską wędlinę. Kto jeszcze dał się oszukać?

Zdjęcie poglądowe. Fot. Śląska Policja

Czechowiccy policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudzał od mieszkańców pieniądze, wmawiając im, że ich bliscy zamówili… swojskie wędliny. Teraz mundurowi poszukują wszystkich nabitych w butelkę (a raczej w kiełbasę) przez 55-latka z powiatu pszczyńskiego.

W Czechowicach-Dziedzicach i okolicznych miejscowościach od kilku miesięcy grasował oszust. Pukał do drzwi mieszkańców, po czym „sprzedawał” im osobliwą historyjkę. – Rozmawiał z domownikiem i twierdził, że inny członek tej rodziny zamawiał u niego swojskie wędliny. Tłumaczył, że akurat jedzie po odbiór zamówionego mięsa i potrzebuje pobrać zaliczkę, aby móc dostarczyć wyroby. Gdy wzbudził u swoich ofiar zaufanie, prosił o stosunkowo niewielkie kwoty. Dostawał od kilkudziesięciu do nawet stu złotych i znikał bez śladu, zostawiając pokrzywdzonych bez gotówki i bez wędlin – tłumaczy Roman Szybiak, rzecznik bielskiej komendy policji.

Gdy jeden z pokrzywdzonych czechowiczan zgłosił w komisariacie oszustwo, śledczy rozpoczęli policyjne dochodzenie. Szybko wytypowali podejrzewanego o oszustwo 55-latka, który wyprowadził się na teren jednej z miejscowości powiatu pszczyńskiego. Ustalili też, że oszukanych w ten sposób było więcej. Dowiedli ponadto, że w Bielsku-Białej dokonał on także pospolitej kradzieży. Gdy mieszkańcom tego miasta opowiadał o wędlinach, wykorzystał ich nieuwagę i zwinął im 800 złotych w gotówce.

7 czerwca rano zatrzymano zaskoczonego 55-latka w jego mieszkaniu. Ne stawiał oporu. Został doprowadzony do komisariatu i usłyszał zarzuty dotyczące sześciu oszustw, jednego usiłowania oszustwa i kradzieży. Za wszystkie występki grozi mu kara ośmiu lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

– Śledczy nie wykluczają, że w ten sposób mogło zostać oszukanych więcej osób. W takim przypadku prosimy te osoby o kontakt z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach (tel. 47 85 708 10, [email protected]) – zwraca się do mieszkańców rzecznik komendy w Bielsku-Białej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

“Głupich nie sieją sami się rodzą.Do wielu to przysłowie nie dotarło.

Halka
Halka
1 rok temu

Ten myk byl znany już 30 lat temu. Na terenie Oświęcimia też grasował oszust, który w identyczny sposób wyłudzał kasę.