Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

O Afganistanie w Lipowej

Fot. Paweł Pieniążek

W piątek, 20 sierpnia, o godz. 18 na profilu facebookowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej odbędzie się spotkanie podróżnicze w ramach cyklu biblioteki z Lipowej „Smakuj Świat”! Gościem będzie reporter, który niedawno wrócił z Afganistanu, gdzie po raz kolejny spędził długie tygodnie na rozmowach z Afgańczykami – Paweł Pieniążek. Spotkanie poprowadzi Szymon J. Wróbel.

Paweł Pieniążek – dziennikarz stale współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym”. Relacjonował wydarzenia m.in. z Afganistanu, Iraku, Syrii i Ukrainy. Autor książek Wojna, która nas zmieniła i Pozdrowienia z Noworosji. Przekład tej drugiej ukazał się w Stanach Zjednoczonych ze wstępem profesora Timothy’ego Snydera.  Dwukrotnie nominowany do nagrody MediaTory, a także do Nagrody im. Beaty Pawlak i Nagrody „Ambasador Nowej Europy”. Stypendysta Poynter Fellowship in Journalism na Yale University. Laureat nagrody MediaTory w kategorii NawigaTOR za relacje z ogarniętej wojną Syrii (2019). Książka Po kalifacie została nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PRAWDA
PRAWDA
2 miesięcy temu

TVP is zakłamuje Polaków siejąc fauszywą propagandę że Niemcy wywożą z Afganistanu alkohole i wywiozło tylko siedem osób. Otóż tylko wczoraj Niemcy zabrali ponad 135 osób i już poleciały tam cztery następne samoloty po następnych Afgańczyków.

Obs,
Obs,
2 miesięcy temu
Reply to  PRAWDA

Niemieckie samoloty wywiozły już ponad tysiąc osób z Afganistanu. To są wiadomości z tej chwili.

Kri_
Kri_
2 miesięcy temu
Reply to  PRAWDA

Mo drogi – TVPiS i prawda – to oksymoron!

Obs,
Obs,
2 miesięcy temu
Reply to  Kri_

Od dziś nie będę oglądał tvpis wiadomości bo nie wiem kiedy kłamią a kiedy mówią prawdę.