E-edukacja Cieszyn

O bezpieczeństwie wśród najmłodszych. Profilaktyczna akcja mundurowych

Fot. KPP w Cieszynie

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie kontynuuje działania profilaktyczne związane z ogólnopolską akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Asp. sztab. Tomasz Pszczółka, profilaktyk z cieszyńskiej komendy, spotkał się z najmłodszymi miłośnikami zimowych zabaw. Odwiedził m.in. uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Ustroniu oraz przedszkolaki w Cieszynie, by opowiedzieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podkreślał, by do zabaw na świeżym powietrzu wybierać przede wszystkim miejsca znajdujące się z dala od ruchliwych ulic czy skrzyżowań, a także przypomniał o groźnych konsekwencjach ślizgania się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Mundurowy omówił również problem nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą zdarzyć się w domu czy na drodze, a ponadto zachęcał do noszenia odblasków.

Fot. KPP w Cieszynie

W ramach spotkania przeprowadzony został konkurs plastyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Jego celami było kształtowanie właściwych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, jakie mogą zdarzyć się podczas zimowego wypoczynku, a także podniesienie świadomości dzieci co do zagrożeń wynikających z kontaktów z osobami obcymi, pobudzenie wyobraźni i twórczości plastycznej najmłodszych. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Dzieci otrzymały kaski narciarskie, odblaski, notesy oraz kolorowanki „Bezpieczne ferie” i „Bezpieczny stok. Na najmłodszych czekała jeszcze jedna niespodzianka. W każdej placówce na stałe pozostała już policyjna maskotka Sznupek, która każdego dnia będzie przypominać o bezpieczeństwie.

Fot. KPP w Cieszynie

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments