Cieszyn Kultura i rozrywka

O Cieszynie, którego już nie ma…

Fot. Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Blisko Ciebie

Cieszyńskie Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń Blisko Ciebie” organizuje cykliczne spotkania pod hasłem “Bądźmy bliżej…”, skierowane do seniorów, osób starszych i wszystkich innych, którzy są zainteresowani daną tematyką. Ostatnie dotyczyło historii i można było udać się w wirtualny spacer po Cieszynie, którego już nie ma.

W podróż do przeszłości zabrała swoich gości Irena French, dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Uczestnicy spotkania z uwagą śledzili prezentację pełną fotografii autorstwa Tadeusza Kopoczka, wieloletniego fotoreportera i redaktora technicznego “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Miejsca, które kiedyś uchwycił w kadrze – a było to jego wielką pasją – dziś wyglądają zupełnie inaczej, dlatego zdjęcia redaktora Kopoczka nabierają szczególnego historycznego znaczenia i są prawdziwą perełką.

Fot. Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Blisko Ciebie- Bardzo ciekawy sposób przedstawiania miejsc oraz postaci z nimi związanych sprawiły, że wszyscy zaangażowali się we wspólne odkrywanie nieistniejących już dzisiaj budynków, dróg, a nawet studni… Osoby uczestniczące w spotkaniu dysponowały wiedzą, którą chętnie dzieliły się z innymi. Dzięki temu nasze spotkanie możemy uznać za bardzo udane, ze względu na aktywne uczestnictwo przybyłych – mówi Olga Białoń, prezes zarządu Stowarzyszenia “Pomocna Dłoń Blisko Ciebie”.

Fot. Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Blisko Ciebie

Kolejne spotkanie z cyklu “Bądźmy bliżej…” zaplanowane jest na 25 maja o 16.00 i ponownie odbędzie się w murach Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Tym razem będzie poświęcone zwiedzaniu ekspozycji z przewodnikiem.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments