Kultura i rozrywka Wadowice

Święto tańca w WCK!

Już jutro, 30 kwietnia wielkie święto tańca w Wadowickim Centrum Kultury – konkursy, przeglądy, warsztaty, wydarzenia towarzyszące, znani tancerze i dużo wspólnej tanecznej zabawy!

Od wielu lat Dzień Tańca gromadzi na scenie WCK setki tancerzy. W ubiegłym roku impreza odbyła się online, ale teraz konkurs wraca ze zdwojoną siłą. „Dzień Tańca 2022” składa się z dwóch części.

Pierwsza, „7. Art Clip Dance”, zakończyła się w połowie kwietnia. Tylko organizatorzy i jury znają zwycięzców. Wyniki będą ujawnione dopiero 30 kwietnia w sali teatralne WCK. Właśnie wtedy nastąpi wręczenie statuetek i występy laureatów. Wszyscy uczestnicy konkursu „7. Art Clip Dance” wezmą udział w warsztatach modern jazz i hip hop, prowadzonych przez Karolinę Olszewską i Katarzynę Dec.

Druga część to prezentacje zespołów i duetów dziecięcych oraz młodzieżowych powiatu wadowickiego, a także dorosłych i seniorów z całej Polski – do konkursu zgłosiło się blisko 50 zespołów.
W tym roku nowością będzie Jury Młodych, czyli przedstawiciele dziecięcych i młodzieżowych zespołów zgłoszonych do konkursu, którego przewodniczącą będzie Karolina Olszewska – zwyciężczyni You Can Dance. Nowa generacja.

Nie zabraknie również ZUMBY z Martą Kasprzyk. Wszystkich zainteresowanych WCK zaprasza do podziwiania prezentacji w sali teatralnej WCK – 30 kwietnia od godz. 12.30.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments