Wydarzenia Żywiec

O czym debatowano na Konwencie Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego?

Fot. UG Węgierska Górka

Przez kilka godzin trwał wczoraj (10 lutego) Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego w Ciścu, który został poświęcony – jak to określili samorządowcy – szeroko rozumianej infrastrukturze społecznej.

Jak poinformował Urząd Gminy Węgierska Górka samorządowcy wspólnie z zaproszonymi osobami omawiali między innymi zasady pozyskiwania dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, możliwości pozyskania funduszy na realizację inwestycji infrastrukturalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych oraz Inicjatyw Lokalnych. Rozmawiano także na temat dokumentacji, która jest niezbędna, aby uzyskać pozwolenie na budowę oraz zakres uzgodnień z Wodami Polskimi, Lasami Państwowymi i Polskimi Kolejami Państwowymi. Poruszono ponadto kwestie gospodarowania gruntami skarbu państwa przez Wody Polskie, Lasy Państwowe i PKP. Co z tego konkretnego wyniknie dla mieszkańców? Przekonamy się pewnie w przyszłości.

Wśród osób, które przybyły, oprócz samorządowców z Żywiecczyzny, byli m. in.: Andrzej Szczeponek, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Małgorzata Sikora, dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Maria Wisińska-Kurz, dyrektor Zarządu Zlewni w Żywcu PGW Wody Polskie – RZGW w Krakowie, Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz przedstawiciele PKP.

Fot. UG Węgierska Górka

7
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
7 Komentarzy
BożenkaJozin z BazinBorysMieszkaniecWHY ? Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bożenka
Gość
Bożenka

Ciekawe czy pasjans burmistrzowi wyszedł ????? Na filmach z sesji rady miasta też często z tym smartfonem kombinuje…

Jozin z Bazin
Gość
Jozin z Bazin

Następny konwent będzie rozważał temat “Wpływ zorzy polarnej na rozwój kolarstwa w Chinach”…., lub ” Wpływ smogu na rozwój prywatnej przedsiębiorczości na Żywiecczyźnie”…

Borys
Gość
Borys

możecie sobie debatować , planować i mażyć a kasa i tak pójdzie na Metropolie Śląską

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

4 m2 bruku z granitu to koszt 1000zł. z FV 🙂 Banaś się tym zajmie…

WHY ?
Gość
WHY ?

Preludium jak wybudować 141 miejsc parkingowych za 1 000 000 zł. czyli za 7092 zł. za 4m2 bruku i w dodatku mieć cały czas ten parking pusty. Orzeł rozwoju z Łękawicy. kto to taki ??? Może przenieść ten parking od Żywca ?

Góral małopolski
Gość
Góral małopolski

Debatowali ile podnieść za śmieci i kanalizację

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Pogadali i rozeszli się? Informuje tylko redaktora Urząd Gminy? Bo trudno znaleźć informacje w gminie przekazywane przez włodarza co załatwia włodarz na nie tylko tym Konwencie (“konwenty” różne odbywają się co chwilę). I nie dziwne bo nic konkretnego nie ma do powiedzenia. A może by tak podjąć jakąś wspólną deklarację – apel do rządu w sprawie bardzo złej dla mieszkańców sytuacji w gospodarce odpadami? A może tak podjąć wspólne oświadczenie – apel do władz wyżej w sprawie bardzo złej sytuacji w występowaniu smogu? Aha, wszyscy wiedzą. Temat “szeroko rozumiana infrastruktura społeczna” jest tak ogólny, że można rozmawiać długo i szeroko… Czytaj więcej »