Cieszyn Na sygnale

Powiat Cieszyński: Ponad 150 strażackich interwencji. Wichura szaleje

Fot. Michał Pokrzywa/KP PSP Cieszyn

Od niedzielnego wieczoru wichura daje się we znaki w powiecie cieszyńskim. W usuwanie skutków zaangażowanych było dotąd ponad 500 strażaków.

Jak dowiadujemy się, interwencji było już ponad 150.  Najwięcej wezwań było z  gminy Goleszowa oraz  z  Cieszyna, Ustronia i Skoczowa. Zerwane poszycia dachowe, powalone drzewa na drogi i budynki, połamane konary drzew, to najczęstsze przyczyny strażackich akcji. Samych uszkodzonych dachów było ponad 20.

Kilka godzin zajęło strażakom  zabezpieczenie dachu na jednym z budynków Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. – W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono zerwanie poszycia dachu oraz dużych kominów wentylacyjnych. Na skutek silnie wiejącego wiatru na połowie dachu budynku, w którym znajduje się basen, poderwana została papa wraz z mocowanymi pod nią kominami wentylacyjnymi, okuciami oraz instalacjami odgromowymi. Działania polegały na wykonaniu bezpiecznego stanowiska z którego elementy konstrukcji: kominy, metalowe odgromy oraz uszkodzona papa na linach spuszczane były na parking wewnętrzny – mówi  st. kpt. Michał Pokrzywa, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Wichura niestety nie odpuszcza…

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments