Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym piszemy w tym wydaniu lokalnego tygodnika?

– Grupowa Krystyna M. usłyszała wyrok. Co się działo w bielskim żłobku?
Po blisko czterech latach od skandalu w bielskim żłobku sąd skazał grupową Krystynę M., która znęcała się psychicznie i fizycznie nad dziećmi z miejskiej placówki. Prokuratura przyznaje, że do skazania nie doszłoby, gdy nie czujność rodziców malutkich dzieci.

– Według narkotestera: naćpany. Wynik okazał się pomyłką
To była rutynowa kontrola drogowa w Wilkowicach. Mieszkaniec Bielska-Białej został poddany przez policję badaniu narkotesterem. Wynik? Pięć zabronionych substancji. Zatrzymano mu prawo jazdy. Gdy przyszły wyniki krwi okazało się, że to pomyłka.

– Samotność niejedno ma imię
Trzy mieszkania, trzy starsze osoby i jedno wspólne poczucie – samotności, która doskwiera mimo codziennych odwiedzin pracowników socjalnych z Czechowic-Dziedzic.

– Wielka pętla beskidzka. Czy będzie turystycznym hitem?
Pod koniec maja otwarty zostanie „The Loop”, czyli 250-kilometrowy szlak turystyczny z początkiem i końcem w Bielsku-Białej. To wspólna inicjatywa władz miasta, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i LOT Beskidy. Czy okaże się hitem?

– Prokurator nowym bielskim sędzią? Zachwytom nie było końca
Wojciech Matura, prokurator z zaledwie siedmioletnim stażem, został wskazany na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. W pokonanym polu zostawił trzy sędziny bielskiego Sądu Rejonowego, które orzekają od kilkunastu lat.

– Sprzedali akcje po pięć złotych, teraz żałują. Byli pracownicy Polmosu: to był wyzysk
Przepracowali w tej bielskiej firmie po trzydzieści – albo i więcej – lat. Wspólnie pracowali na jej sukces. Teraz czują się oszukani. Czy mają rację? I jakie mają szansę, by jej dowieść?

– Protest w Komorowicach. Mieszkańcy boją się uciążliwego sąsiedztwa
W rejonie ulicy Katowickiej w Bielsku-Białej ma powstać salon samochodowy oraz myjnia z trzema stanowiskami. Zdaniem okolicznych mieszkańców, planowane obiekty wpłyną niekorzystnie na komfort ich życia i zaniżą wartość nieruchomości.

– Jak można ukraść wózek inwalidzki?! Złodzieje bez serca
Mieszkańcowi Bielska-Białej spod drzwi skradziono wózek inwalidzki. Na szczęście złodziei udało się szybko namierzyć. Maks dziękuje wszystkim za wsparcie, ale czy złodzieje nie mają już żadnych skrupułów?

– Rozsądek jest najtańszy, a najrzadziej spotykany. Czas na płatne akcje GOPR-u?
BESKIDZKA TV rozmawia z Marcinem Szczurkiem, naczelnikiem Grupy Beskidzkiej GOPR. I pyta, czy może to już ten czas, by nierozważni turyści płacili za akcje ratowników?

A to tylko niektóre tematy opisane w tym wydaniu. Ponadto – jak zawsze – mnóstwo wiadomości lokalnych, także z Żywiecczyzny oraz zachodniej Małopolski oraz spora dawka sportu i kryminałów. Zapraszamy do lektury! Kronikę Beskidzką można kupić w kioskach, salonikach prasowych, hipermarketach i na stacjach benzynowych. E-wydanie na www.prasabeskidzka.pl

google_news