Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

W krótkich gaciach, ale gorąco. Na Czantorię dla Dorotki Dąbrowskiej

Tak było rok temu. Fot. Morsy Skoczów / Facebook

Zimowe wejście na Czantorię w krótkich gaciach coraz bliżej. Morsy, foczki i wszyscy inni miłośnicy aktywnego wypoczynku, a także po prostu ludzie o wielkich sercach, wejdą na ustroński szczyt, by pomóc Dorotce Dąbrowskiej z Kostkowic.

– Imprezę tę organizujemy wraz z Koleją Linową Czantoria już po raz czwarty. Jest to duże charytatywne przedsięwzięcie i zapraszamy wszystkich do udziału. Bądźmy 25 lutego na Czantorii razem, poruszajmy się na świeżym powietrzu i zróbmy wspólnie coś dobrego – zachęca Sebastian Tryka, członek grupy Morsy Skoczów, największej grupy morsów w naszym regionie, główny pomysłodawca i współorganizator imprezy na Czantorii. Podkreśla jednak, że nie trzeba być morsem, by wziąć udział w IV Zimowym wejściu na Czantorię w krótkich gaciach.

– Nie trzeba się też rozbierać, można wejść ubranym. Na każdego czekać będzie pamiątkowy medal i ciepły posiłek. Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, zwierzaki i chodźcie z nami! Jeśli macie pomysł na ciekawe przebranie, będziecie również mile widziani. Nagrodzimy waszą kreatywność – dodaje Sebastian Tryka.

Na polanie Stokłosica, na wysokości 851 m n.p.m., ustawione zostaną też baseny z zimną i ciepłą wodą, by każdy mógł się zrelaksować. Podczas trwania imprezy prowadzona będzie zbiórka na cel charytatywny – na rzecz 11-letniej Dorotki Dąbrowskiej, dzielnej wojowniczki, która cierpi na nerwiakowłókniakowatość typu 1. Dziewczynka przeszła już cztery ciężkie operacje neurochirurgiczne, a kolejne przed nią. Jedyną szansą na ratunek jest terapia nierefundowanym lekiem, o co walczą jej rodzice.

Impreza rozpoczyna się oficjalnie o 10.45, ale już wcześniej uczestnicy mogą się gromadzić na terenie stacji dolnej Kolei Linowej Czantoria. Po wspólnej rozgrzewce, o 11.00, wszyscy będą mogli wyruszyć trasą nr 2, niebieską, na Czantorię. W południe rozpoczyna się morsowanie. Rozgrzewać atmosferę będzie kapela góralska „Maliniorze”, która wystąpi z gościem specjalnym. Dołączcie do tej wyjątkowej i świetnej inicjatywy, a przy okazji pomóżcie zebrać pieniądze na pomoc Dorotce Dąbrowskiej!

google_news