Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej KRONICE BESKIDZKIEJ?

Nowe wydanie Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym piszemy w tym numerze? Między innymi wspominamy naszych zmarłych z minionych dwunastu miesięcy. A ponadto:

– PRÓBA SIŁ NA SARNIM STOKU
SKO wstrzymało wykonanie decyzji środowiskowej dla budowy 22 bloków na Sarnim Stoku. Dziewięć dni później, w ekspresowym tempie, Ratusz wydał zgodę na wycinkę krzewów na blisko dziewięciu hektarach. Inwestor rozpoczął prace. Policja skierowała wniosek do prokuratury o wszczęcie śledztwa.

– KIM JEST CZŁOWIEK, KTÓRY WRAZ Z SOBIESŁAWEM ZASADĄ PLANUJE INWESTYCJĘ NA SARNIM?
Krzysztof Bąk milionów dorobił się w branży mięsnej. Inwestował między innymi w ośrodek narciarski w Zwardoniu. Jest też właścicielem zabytkowej rezydencji, w której działa Dworek New Restaurant.

– WŁAŚCICIEL DWÓCH PODPALONYCH AUT CHWILĘ PÓŹNIEJ ZABIŁ SIĘ, WJEŻDŻAJĄC W KAMIENICĘ
Po dwóch tygodniach od śmiertelnego wypadku na ul. Partyzantów ujawniamy nowe ustalenia w sprawie. Prokuratura na podstawie nagrań z monitoringu odtworzyła trasę przejazdu i moment wypadku. Śledczy potwierdzają nieoficjalne informacje, które pojawiały się wcześniej – 39-latek był właścicielem dwóch aut, które tej samej nocy spłonęły przy ul. Lwowskiej.

– ZNICZOWY BIZNES PRZESTAJE SIĘ OPŁACAĆ
Nastały ciężkie czasy dla sprzedawców zniczy, wiązanek i wszelkiego rodzaju ozdób nagrobnych. Producenci przerzucają zwiększone koszty produkcji na hurtowników i sprzedawców. Tamci mówią, że ten biznes przestaje się opłacać.

– PALCIE CZYM CHCECIE. I TAK WSZYSCY UMRZECIE
Wieczorem, po wyjściu z domu, już śmierdzi. Smog już tu jest. I zabija. Ale nie wszyscy się tym przejmują. Zresztą – jeśli trzeba będzie wybierać między ciepłem w domu a czystym powietrzem, pewnie wielu postawi na ciepło.

– W APTEKACH BRAKUJE LEKÓW. NIEKTÓRE SĄ NIEZBĘDNE
W ogólnopolskich mediach ostatnio głośno o tym, że w aptekach brakuje leków. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że braki w zaopatrzeniu aptek są incydentalne i nie odbiegają od normy. Jak jest w naszym regionie?

Ponadto – jak co tydzień – mnóstwo wiadomości z regionu, informacji sportowych i kryminałów. Sprawdźcie sami. KRONIKA w papierze w kioskach, hipermarketach i na stacjach benzynowych, a e-wydanie na www.prasabeskidzka.pl

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments