Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Odwiedziliśmy świat Pinokia w Ogrodzie Świateł w Chorzowie!

Ogród Świateł w Chorzowie to bajkowa wystawa świetlna, która przenosi oglądających w zaczarowany świat Pinokia. Przeznaczona jest ona dla całej rodziny, począwszy od najmłodszych na seniorach kończąc. To wyjątkowa okazja do spaceru – podróży w bajeczny świat opowiedziany przy pomocy barwnych lampionów, tuneli świetlnych i zapierających dech pokazów multimedialnych. Już od jutra – 28 października w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, mieszkańcy Śląska będą mieli okazję spędzić urocze popołudnie w bajkowej krainie.

Gołębiem na wyspę pracowitych pszczół

Motywem przewodnim chorzowskiego parku jest bajka Pinokio. Twórcy wystawy od wejścia zabierają odwiedzających w cudowną podróż świetlnym szlakiem po pełnym przygód świecie drewnianego pajacyka. Podczas wystawy można zobaczyć Cyrk, pofrunąć na Gołębiu na Wyspę Pracowitych Pszczół, a na koniec uciec z paszczy rekina na grzbiecie Tuńczyka. W podróży po metaforycznym, multimedialnym świecie poznaje się przyjaciół Pinokia: Lisa i Kota, Mówiącego Świerszcza oraz Wróżkę o Błękitnych oczach.

Jakie atrakcje czekają na widzów wystawy?

Legendia zamieniła się w świetlną krainę. Znajdziemy tam ponad 30 instalacji świetlnych oraz wiele unikatowych atrakcji multimedialnych takich jak np. choinka multimedialna stworzona z 42 000 świateł LED, fotogeniczne tunele świetlne. To jednak nie wszystko. Ogród Świateł w Chorzowie, ze względu na swoją lokalizację w największym na Śląsku parku rozrywki Legendia, zaoferuje zwiedzającym znacznie więcej atrakcji, niż wyłącznie wrażenia wizualne. W cenie biletów wstępu, do dyspozycji zwiedzających będą również wybrane atrakcje chorzowskiego parku rozrywki, takie jak obsypany nagrodami Bazyliszek, ogromny rura park Gaj Urwisów, diabelski młyn Legendia Flower, Tea Cups, Magical Lake Expedition oraz inne wybrane atrakcje dziecięce.

Dla widzów spragnionych wyzwań przygotowana została angażująca gra. Powstała dedykowana aplikacja na smartfony, dzięki której przemierzając Ogród rozwiązuje się zagadki, związane z historią i charakterem bohaterów. Dla uczestników gry czekają nagrody niespodzianki.

Ogród to także gratka dla miłośników fotografii i instagramerów. Kilkunastometrowe tunele świetlne, lampiony i dedykowane photopoint-y to miejsca gwarantujące wyjątkowe tło w jesienno-zimowym klimacie, które pozwala zachować nam wrażenia na dłużej.

 

Gdzie znajduje się Ogród Świateł?

Wystawa mieści się w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, przy Placu Atrakcji 1 w Chorzowie. Na wystawę można dojechać samochodem i skorzystać z parkingu Legendii. Koszt parkingu dla zwiedzających wystawę to 20 zł.

Rekomendujemy korzystanie z komunikacji miejskiej. Na wystawę dojedziemy tramwajami nr T0, T6, T11, T19, T20, T23 do przystanku „Park Śląski Wesołe Miasteczko”.

Gdzie kupić bilet?

Bilety jednodniowe dla dorosłych oraz ulgowe dostępne będą w sprzedaży od 21 października. W zależności od dnia tygodnia i kategorii biletu ich cena wyniesie od 36 do 45 zł. Dla osób, które planują odwiedzać wystawę częściej, jej organizatorzy przygotowali w tym sezonie zupełnie nową propozycję, a mianowicie Bilety Sezonowe. Umożliwiają one wejście na wystawę raz dziennie przez cały okres jej trwania od dnia zakupu, aż do 26.02.2023 zgodnie z kalendarzem otwarcia. Tylko teraz Bilety Sezonowe dostępne są w specjalnej przedsprzedażowej cenie, dzięki czemu Pinokia można odwiedzać znacznie częściej już od 69 zł!

Bilety dostępne są online na stronie chorzow.ogrodswiatel.pl a od początku wystawy także w kasach Legendii.

Organizatorem Ogrodu Świateł jest firma Wonderful Lighting zachwycili oni do tej pory mieszkańców Krakowa, Warszawy i Śląska. W tym roku ogród pojawi się również w Gdyni.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polecam
Polecam
3 miesięcy temu

Żywiec memes

Polecam
Polecam
3 miesięcy temu

Stowarzyszenie Regionalne Beskidzki Dom

tutejszy
tutejszy
3 miesięcy temu

Podobno to portal regionalny to może napiszecie od kiedy to Chorzów leży w naszym regionie , ja osobiście mieszkam w Żywcu w Małopolsce Zachodniej i jakieś chorzowskie pinokia mało mnie obchodzą

jakoś tak
jakoś tak
3 miesięcy temu
Reply to  tutejszy

To nie B24 pisze, tylko publikuje za pobraną kasę, regiony nie mają znaczenia a i odpowiedzialność co jest napisane.

Tadeusz
Tadeusz
3 miesięcy temu
Reply to  jakoś tak

Gdzieżeś straciło niebożę dwa przecinki. A i może „odpowiedzialności” byłoby wskazane wszędobylski omnibusie.

trzeba umieć samemu
trzeba umieć samemu
3 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

O przecinkach podyskutuj z Hermenegildą, właściwy adres. “Odpowiedzialność” jak najbardziej jest odpowiednia. Busy są śmierdzące, jak to ktoś tutaj napisał, tym bardziej omnibusy – nie warto nazywać.

trzeba umieć samemu
trzeba umieć samemu
3 miesięcy temu

A najlepiej samemu dobrze pisać jeśli się szuka u kogoś przecinków.

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Niestety teraz młodzi mają swoje kierunki mat fiz komputery a polak jak mówią jest niepotrzebny za nich myśli i poprawia błędy komputer mam taki przykład wnuków po studiach na stanowiskach a pisownia naprawdę marna mówią po co .

jak to jest?
jak to jest?
3 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Tak na marginesie: Hermenegilda w przeszłości doprowadzała Tadeusza do szewskiej pasji, a teraz nowa się produkuje i wszystko jest w porządku z odbiorem u Tadeusza. Odpowiem jak to jest: taka to wartość obiektywizmu u Tadeusza.

Tadeusz
Tadeusz
3 miesięcy temu
Reply to  jak to jest?

Napisz jeszcze o subiektywizmie i relatywizmie oraz odpowiedz sobie gdzie przecinek między czasownikami.

po co
po co
3 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Piszesz sam, Ciebie nie przebiję.

marian
marian
3 miesięcy temu
Reply to  tutejszy

człowieku nasz czasy kiedy byliśmy w Małopolsce skończyły sie a latach 70-tych i chcesz czy nie musimy o tym zapomnieć teraz jesteśmy w województwie śląskim i koniec kropka.

tutejszy
tutejszy
3 miesięcy temu
Reply to  marian

W Małopolsce byliśmy ,jesteśmy i będziemy bo to nasz macierzysty region geograficzny jak masz jakieś luki w wiedzy to zajrzyj do wikipedii a województwo śląskie jest tak samo fałszywe (nawet z nazwy)jak ty

marian
marian
3 miesięcy temu
Reply to  tutejszy

a ty jesteś po prostu głupi- mieszkamy w woj. śląskim czy tego chcesz czy nie kogo interesuje region? w adresie też podajesz województwo nie region

Tutejszy
Tutejszy
3 miesięcy temu
Reply to  marian

Ty sobie możesz hanysyzowac swoje dzieci,żyjemy w województwie którego większość nie chciała i które wdarło się tu jak złodziej , mieszkamy w tym dziadostwo z powodu zdrajców takich jak ty,brzydzą mnie zdrajcy i to badziewie , które wbrew temu co belkotasz wielu nazywa regionem

Żywczak
Żywczak
3 miesięcy temu
Reply to  marian

ja nigdy nie zapomnę ,podobnie jak rzesza ludzi ,których obserwuję w internecie ,myślę że doczekam czasów gdy to obrzydlistwo ,w którym przyszło mi żyć wbrew mojej woli rozpadnie się jak domek z kart

Stop Kłamstwu Śląskiemu
Stop Kłamstwu Śląskiemu
3 miesięcy temu
Reply to  marian

nic nie musimy ,śmierdzisz hanysem z kilometra STOP hanysyzacji ziemi żywieckiej

Monika
Monika
2 miesięcy temu

Istniejecie ciemne gorole dzięki hanysom inaczej wam zostały tylko barany i ciemnota jaka prezentujesz.

Roman
Roman
3 miesięcy temu
Reply to  tutejszy

Widać myślenie ciemnego gorola w pełnej krasie Śląsk uratował wam życie inaczej zadupie biednego małopolskiego byś był.

antypisior
antypisior
3 miesięcy temu

Ojej, Morawiecki ma już swój ogród.

Lolo
Lolo
3 miesięcy temu
Reply to  antypisior

Pewnie popierasz partię co ujawni program dopiero po wygranych wyborach…

nie ma rady
nie ma rady
3 miesięcy temu
Reply to  Lolo

Tak, ujawni program Ogrodu Świateł w Chorzowie po wyborach, trzeba czekać.

?
?
3 miesięcy temu

Premiera tam można zastać?

Tadeusz
Tadeusz
3 miesięcy temu
Reply to  ?

Rudy kolor mało atrakcyjny.

?
?
3 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

nie mówię o byłym co to za wszystkie aktualności ma ponosić winę