Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej?

Nowe wydanie Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. W kioskach, salonikach prasowych, hipermarketach i na stacjach benzynowych, natomiast e-wydanie na www.prasabeskidzka.pl. O czym piszemy?

Budżety gmin. Na czym będziemy oszczędzać?
Do 15 listopada samorządowcy musieli przedstawić projekty budżetów na 2023 roku. Przeglądamy wydatki gmin z powiatu bielskiego, a także Kęt.

Echa skandalu sprzed lat. Ciszej nad tym molestowaniem
Proboszcz mówi, że nie będzie się wypowiadał się „o Maćku”, parafianie wypędzają dziennikarkę spod kościoła, a obecni członkowie wspólnoty Magis żądają, by się z nimi nie kontaktowała. To reakcje na reportaż o molestowaniu sprzed lat.

1000 ton dla mieszkańców? Ile węgla dostanie miasto
Bielski samorząd podpisał umowę z PGG i złożył zapotrzebowanie na ok. 1000 ton węgla. Sprzedaż, według optymistycznych deklaracji, może ruszyć po weekendzie. Problem w tym, że na skład trafić ma tylko 70 proc. oszacowanego zapotrzebowania.

Przewrót w sejmiku śląskim: PiS stracił władzę
Tego mało kto się spodziewał. W poniedziałek, 21 listopada, PiS stracił władzę w Sejmiku Województwa Śląskiego. Funkcję przewodniczącego stracił Jan Kawulok (PiS) z Cieszyna.

Karetek z lekarzem będzie mniej? Za to zyskamy motoambulans

Najpóźniej od 2024 roku dodatkowa karetka ma stacjonować w Hałcnowie. Bielskie Pogotowie Ratunkowe chce także uruchomić motoambulans. Po wejściu w życie nowej ustawy o ratownictwie medycznym na Podbeskidziu zmniejszy się liczba karetek z lekarzem.

Murem za trenerem? Jednak nie wszyscy
W środowisku SMS BBTS Podbeskidzie wrze. Kilkoro rodziców zawodników zarzuca znanemu trenerowi, że łamie zasady etyczne, biorąc pieniądze za prywatne treningi, jednych faworyzując, a innych dyskryminując, i stosując tyrańskie metody.

Konflikt o ukraiński dom

Właścicielka budynku wielorodzinnego w Bielsku-Białej wypowiedziała umowę firmie, która wynajęła w nim lokale dla ukraińskich rodzin uciekających przed wojną. Adrian Briss, który opiekuje się ukraińskimi rodzinami, jest tym oburzony. Za to kobieta twierdzi, że to z jego winy współpraca nie może być kontynuowana.

W Wapienicy bez zmian. Bielskie slumsy znikają powoli
Owiane złą sławą osiedle socjalne w bielskiej Wapienicy ma się zmienić nie do poznania. Pytanie brzmi kiedy? Okazuje się, że raczej nie szybko. Realizacja tej inwestycji odsuwa się w czasie na bliżej nieokreśloną przyszłość – wszystko przez brak pieniędzy.

Magiczne wieczory Jazzowej Jesieni
Nieskrępowana wolność artystyczna, moc poszukiwań, różnorodności i skrajności – taka miała być jubileuszowa Jazzowa Jesień i, jak się okazało, nie były to puste zapowiedzi.

Ponadto jak zawsze mnóstwo wiadomości lokalnych z całego regionu, w tym oczywiście Żywiecczyzny i części Małopolski. Zapraszamy do lektury!

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Sebastian
Jan Sebastian
6 miesięcy temu

Po wymienionych tytułach podjąłem decyzję o rezygnacji z zakupów. Poczytam sobie w zamian pudelka.

z decyzji nie rezygnuj
z decyzji nie rezygnuj
6 miesięcy temu
Reply to  Jan Sebastian

Zrób bach i strzel sobie kielicha na rozterki. Gwarantuję, że lepiej wchodzi i pudelek po bach.