Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Socjalizm pełną gębą. Gigantyczne kolejki do biur Tauronu

Biuro obsługi klienta w żywieckim centrum handlowym. Fot. Marcin Kałuski

Nietęgie miny mają przedsiębiorcy, trwoniący czas w gigantycznych kolejkach do biur Turonu, by mieć szansę na tańszą energię elektryczną.

Do końca listopada m.in. małym i średnim przedsiębiorstwom wyznaczono termin złożenia oświadczenia do swojego dostawcy energii, aby mogli skorzystać z maksymalnej ceny prądu w ramach rządowej tarczy solidarnościowej. Gospodarstwa domowe nie składają oświadczeń, żeby skorzystać z cen maksymalnych po przekroczeniu przyznanego limitu zużycia energii elektrycznej – mechanizm cen maksymalnych zostanie zastosowany wobec nich automatycznie.

W rozliczeniach z odbiorcami użyteczności publicznej i firmami będzie stosowana cena maksymalna na poziomie 785 zł za MWh w odniesieniu do zużycia od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023 r. Jak informuje Tauron, dzięki Ustawie o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 roku, która weszła w życie 4 listopada 2022 roku – cena prądu w 2023 roku dla określonych grup odbiorców nie będzie mogła być wyższa niż maksymalna cena prądu wskazana w tej ustawie. – Ochroni to odbiorców energii przed podwyżkami – zapewnia Tauron.

Kolejne chaotyczne kroki rządu, zapewniającego nas, że stara się walczyć z inflacją, zmusiły przedsiębiorców do wypełnienia biurokratycznej procedury, straty czasu i mentalnego powrotu do czasów socjalizmu. – Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową ze wzorem oświadczenia dla firm, samorządów i innych podmiotów uprawnionych do skorzystania z cen maksymalnych energii elektrycznej. Zachęcamy do składania oświadczeń elektronicznie, pocztą lub osobiście już teraz, nie czekając do ostatniego możliwego terminu – zachęcał niedawno Daniel Iwan, rzecznik prasowy Tauron Sprzedaż.

Szkopuł w tym, że ci przedsiębiorcy, którzy mają wątpliwości dotyczące procedury czy też nie korzystają z podpisu elektronicznego, ustawiają się w gigantycznych kolejkach do biur obsługi klienta Tauronu. Tak też było 22 listopada w centrum handlowym „Nowa” w Żywcu. Zanim jeszcze otwarto biuro, czekało już pod nim wiele osób. Co ciekawe, kolejce do biura firmy energetycznej ustawiało się więcej mieszkańców, niż do otwieranych tego dnia sklepów, które organizowały z tej okazji imprezy i promocje. – Co Tauron rozdaje, że stoicie pod jego drzwiami, a nie naszymi? – zagadnął jeden z konferansjerów. – Panie, to nie wiesz, co się w tym kraju dzieje?! – krzyknął, ucinając dyskusję, jeden z kolejkowiczów. Inni też miny mieli nietęgie. Niektórzy nawet nie potrafili powiedzieć, dlaczego stoją, zamiast załatwić sprawę przez internet. Jak skomentował jeden z odwiedzających galerię, rodacy przygotowują się do powrotu do… komunizmu i gospodarki centralnie sterowanej. Bo rząd jak z rękawa sypie socjalistycznymi rozwiązaniami i tylko wyglądać… kartek.

Wybijająca się na stronie internetowej Tauronu wypowiedź prezesa grupy może budzić zdziwienie. Bo Paweł Szczeszek stosuje retorykę, jakby żywcem wyjętą z przekazu partyjnego Prawa i Sprawiedliwości. „Polski rząd robi wszystko, aby najbliższe miesiące były możliwie komfortowe dla odbiorców prądu i ciepła. Ministerstwo Aktywów Państwowych wraz ze spółkami Skarbu Państwa podjęło działania, które chronią gospodarstwa domowe przed wysokimi cenami energii ciepła, które są konsekwencją rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz wojny hybrydowej prowadzonej przez Kreml w Europie. Przypomnę, że polski rząd, już trzy lata temu wprowadzał pierwsze rozwiązania chroniące gospodarstwa domowe przed skokowym wzrostem kosztów energii. Dziś, w rzeczywistości kryzysu energetycznego spowodowanego imperialną i przy okazji okrutną polityką Kremla, potrzebujemy nowych rozwiązań” – ogłosił prezes Grupy Tauron.

„Ważne są tu przede wszystkim rozwiązania legislacyjne, które tak jak Rządowa Tarcza Solidarnościowa, skutecznie chronią gospodarstwa domowe. Klienci TAURONA, zarówno gospodarstwa domowe, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty wrażliwe objęci są ochroną, która polega na zamrożeniu cen energii w kolejnym roku. Jednocześnie zachęcamy do bardziej efektywnego korzystania z energii elektrycznej i ciepła. Na naszych stronach internetowych, kanałach społecznościowych, znajdziecie Państwo przydatne informacje o tym, jak dzięki zmianom codziennych nawyków, ograniczyć zużycie prądu i ciepła” – radzi Paweł Szczeszek.

Niewielu przedsiębiorców zdaje się doceniać to, że „rząd robi wszystko”, niewielu zdaje się myśleć, że rząd w żaden sposób nie jest winien inflacji, a tym bardziej niewielu przyklaskuje temu, że aby w jednej chwili nie zbankrutować, musi karnie swoje odstać w kolejce.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
1 rok temu

Kiedy ruszy temat SPALARNI w Żywcu ? Kto z Państwa wie co się szykuje?

Zdzichu
Zdzichu
1 rok temu

Ja napisałem do Komitetu Partii podanie o tańszy prąd i wysłałem na e-mail. Jestem osobą na etacie, ale zrobili ze mnie mikrofirmę, a z mojej żony Zofii drugą, bo wynajmujemy komórkę jednemu panu spod Łodzi. Czuję się jak biznesmen i być może, że kiedyś z mikro stanę się dużą Spółką. Na razie biorę 250 zł miesięcznie za komórkę 9 M2,w której mój kontrahent trzyma motocykl. Chciałbym podziękować Partii i Umiłowanemu Przywódcy za szczęśliwe dzieciństwo i pokój na Świecie.

won
won
1 rok temu
Reply to  Zdzichu

Umiłowany Przywódca Partii niech żyje,niech żyje , tyle że; za kratami.

won
won
1 rok temu

Ten bydlacki rząd już nie panuje nad niczym.

Marek
Marek
1 rok temu

Ja byłem 17.11 i czekałem 15 minut, ale dlatego że wyszła Pani i zapytała kto z oświadczeniem a byłem sam. Gość przede mną z sprawą dotyczącą licznika mówił że jest codziennie od poniedziałku i za każdym razem czeka do zamknięcia punktu i nic a był czwartek.

Mich
Mich
1 rok temu

Wina złodziejskiego pis! Inflacja i drożyzna to zbrodnia przeciw narodowi. Trzeba złodziejów ukarać.

Marko
Marko
1 rok temu

Beskidzka24 wy nie wiecie co to socjalizm..
Ale wiecie co to komunizm

Puchacz
Puchacz
1 rok temu

Chcieli mieć zimną wersję Wenezuelii to będą mieli. Witamy w narodowym socjaliźmie

Greg
Greg
1 rok temu

Beskidzka… stajecie się coraz większym szmatławcem jak pewna stacja z 24 godz. w nazwie.

santa
santa
1 rok temu

Fajnie drwić,że to socjalizm.Najlepiej zostawić ludzi i powiedzieć,że rząd nie ma guzika “niskie ceny”.Już to było i oby nie wróciło.

Damian
Damian
1 rok temu

W komentarzach sami wielbiciele PiSu. Obudzicie się jak nie dostaniecie tych ukradzionych pieniążków

Damian
Damian
1 rok temu
Reply to  Damian

To już zaczyna pękać,więc zacznijcie na starość myśleć

Towarzysz Bielszczanin
Towarzysz Bielszczanin
1 rok temu

Wy się kurna zapoznajcie z definicją socjalizmu.

Dzidzia
Dzidzia
1 rok temu

Pani Agnieszka Holland marzyła kiedyś na wiecu: Żeby było tak jak było.
Chcesz to i masz.

i ja mam
i ja mam
1 rok temu
Reply to  Dzidzia

tym bardziej, że się samo stało, bez roboty

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Dzidzia

Małe sprostowanie, Dzidziu nadobna. Jeśli Holland to daruj sobie pani, choćby ze względu na zasługi tatusia. I chcesz, to mieć będziesz. Temu podobna bolszewicka hołota zadba o twoje, przy okrągłym stole zdefiniowane potrzeby. No może raczej o swoje.

ci tam tatuś
ci tam tatuś
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

a ja bym jeszcze włączył córkę za przeproszeniem.

Wwerty
Wwerty
1 rok temu

Bzdurny portal …, widać że o komunie to nie wiele mogą wiedzieć.., jak wam rodzinę wymordują…, nie pozwolą dzieciom się kształcić …, a praca tylko ciężka i niewolnicza …, może autor przeprosi …, niech trochę poczyta …,

nicniewiedzący
nicniewiedzący
1 rok temu
Reply to  Wwerty

mądrego warto posłuchać

Towarzysz Bielszczanin
Towarzysz Bielszczanin
1 rok temu

“sOcJaLiZm jEsT fTeDy, gJeDy cEnY rOsNoM i pAńZdWo rObi żEdŻy”

Anka
Anka
1 rok temu

W Bielsku Białej macie garstkę opętanych. Nic sie nie da zrobić? Może egzorcyzm, psychiatra, izolatka? Opętani piszą podobne komentarze, przedstawiają siebie za każdym razem jako kogoś innego. Ogolnie to przynoszą Wam wstyd.

trzeba dać przykład
trzeba dać przykład
1 rok temu
Reply to  Anka

pokaż się od strony nieopętanej w przykładnym komentarzu. Już wiadomo na początek. że będzie cały czas “Danka”.

Danka
Danka
1 rok temu

prąd wytwarzają polskie elektrownie z polskiego węgla, więc dlaczego jest taki drogi?

Ha
Ha
1 rok temu
Reply to  Danka

Jeżeli masz swój dom – możesz zamontować własną elektrownię przydomową i staniesz się niezależną energetycznie, Żadne podwyżki cen prądu nie będą cię obchodziły. Stając się prosumentem, możesz jednocześnie produkować i konsumować wytworzoną przez siebie energię.

Danka
Danka
1 rok temu
Reply to  Ha

świetny komentarz, niestety nie na temat…

Jurek
Jurek
1 rok temu

większość pisiorów to ofiary socjalizmu, Państwo da to się cieszą jak głupki

Niemiły
Niemiły
1 rok temu
Reply to  Jurek

ty podobno jesteś ofiarą losu

Bazz
Bazz
1 rok temu
Reply to  Niemiły

Mega ofiarą

Jurek
Jurek
1 rok temu

kaczor wyrósł z socjalizmu i socjalizm wprowadza w Polsce

czyt.
czyt.
1 rok temu
Reply to  Jurek

I tak powinno być , nikt w kartonach na ulicach nie śpi jak w bogatej Ameryce.

Damian
Damian
1 rok temu
Reply to  czyt.

Śpią matki z dziećmi w namiotach. Poszukaj w internecie bo w TVP nie powiedzą

YOU
YOU
1 rok temu

Czytasz nagłówek i już wiesz kto jest autorem. Godny następca Urbana razem z tymi inteligentami co stoją w kolejce niewiedząc po co ma żal o to, że ludzie mogą mniej zapłacić za prąd….

Bazz
Bazz
1 rok temu
Reply to  YOU

Pięknie ujęte.?

.
.
1 rok temu

kto jak kto ale towarzysz Kałuski to w socjaliźmie powinien się poczuć jak ryba w wodzie

na skróty
na skróty
1 rok temu
Reply to  .

Ja bym tam przypisał “towarzysza”, kropka minus czy przecinek, do komunizmu, po co bawić się po drodze w socjalizm. I pełna satysfakcja osiągnięta.

Iga
Iga
1 rok temu

Widać dzieło bandy pis na każdym kroku i co barany sekty dalej ich kochacie na polecenie czarnych i Szatana z Torunia.A teraz się plujcie mam was w D— i nie czytam deb–i.

YOU
YOU
1 rok temu
Reply to  Iga

Pod tym imieniem jeszcze chyba nie trolowałeś cymbale POKOmuszy.

socjalizm pełną gębą
socjalizm pełną gębą
1 rok temu

Od kiedy to lewicujący redaktor brzydzi się socjalizmem?

czytać wspak (czyli odwrotnie)
czytać wspak (czyli odwrotnie)
1 rok temu

jeśli w ogóle można mówić o brzydzeniu się, redaktor całkiem czym innym się brzydzi – no ale jak się umie czytać w jedną stronę – nie da rady inaczej napisać komentarza. Bardziej lewitujący w zamieszaniu niż lewicujący.