Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej?

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym piszemy?

Wiceprezydent Bielska-Białej zawieszony w czynnościach służbowych                                                                                                                                                                                             Kolejną osobą, której bielska prokuratura zarzuciła działanie niezgodne z przepisami w sprawie wyburzenia kamienicy przy ulicy Cyniarskiej jest zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński. Wiceprezydent został zawieszony w czynnościach służbowych.

Katarska myśl szkoleniowa na razie nie wykiełkowała
Była góralska kapela, uściski rąk w blasku fleszy, a przede wszystkim bardzo ambitne plany. W grudniu ubiegłego roku w Ratuszu z wielką pompą podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia w Bielsku-Białej akademii piłkarskiej w porozumieniu z hiszpańskim klubem należącym do Katarczyków. Minął rok, a o akademii ani widu, ani słychu.

Politycy PiS w siedzibie Platformy. Posłanka nazwała ich bojówką
W piątek na placu Chrobrego zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem między innymi posła PiS Przemysława Drabka oraz miejskiego radnego Andrzeja Gacka. Politycy mówili o działaniach rządu w obliczu inflacji. Następnie weszli do biura poselskiego Mirosławy Nykiel z PO. Podobne akcje z udziałem polityków PiS odbyły się w innych miastach kraju.

Wsi spokojna, kominami dymiąca
Kominy kopcą jak parowozy, a w powietrzu przez całe dnie unosi się nieprzyjemny swąd – przekonuje mieszkaniec Wilamowic. Czy rzeczywiście jest aż tak źle?

Urzędnicy chcą podwyżek. Równi i równiejsi?                                                                                                                                                                                                                              Pracownicy instytucji miejskich domagają się podwyżek. Prezydent miasta oferuje około 500 zł na etat. To połowa tego, czego domagają się związkowcy. Pracownicy urzędu miasta i straży miejskiej mają dostać od 800 do 1000 zł na etat. Związkowcy mówią wprost – są równi i równiejsi.

Co z tym węglem? Gdzie sprzedają, a gdzie irytują ludzi
Gminy z regionu włączyły się w sprzedaż węgla mieszkańcom. W ubiegłym tygodniu podpisano ostatnie porozumienia i umowy. W wielu miejscach węgla będzie jednak za mało. Trzeba domawiać.

Przyjedź mamo na przysięgę. Czy wezmą nas w kamasze?                                                                                                                                                                                                                     Po tym jak mieszkaniec Sieradza, który nie miał nic wspólnego z wojskiem, dostał powołanie na miesięczne ćwiczenia, na Polaków padł blady strach: czy w kraju przywrócono zasadniczą służbę wojskową?

Rozkopany Szczyrk. Kostki na chodnikach
– Co za bałagan – słyszę od turysty oczekującego na autobus na przystanku w centrum Szczyrku. Rozmawiamy o rozkopanych chodnikach ciągnących się wzdłuż głównej drogi przecinającej ten górski kurort. Wyrwane kostki brukowe leżą w dużym nieładzie na chodniku utrudniając przejście. Reprezentacyjna ulica wygląda jak plac budowy. Tymczasem lada moment do Szczyrku zjadą tysiące narciarzy i turystów.

Legenda szczyrkowskiego sportu. Zmarł Jan Mysłajek                                                                                                                                                                                                                                        Był wielokrotnym mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim oraz niezwykle aktywnym działaczem sportowym i społecznym.

Ponadto – jak zwykle – wiadomości z Żywiecczyzny, zachodniej części Małopolski, sportowe i kryminalne. Zapraszamy do lektury! E-wydanie można kupić na www.prasabeskidzka.pl

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jest źle ale i dostatecznie
jest źle ale i dostatecznie
1 rok temu

Rzeczywiście jest źle ze smogiem nie tylko w Wilamowicach, nie musi mieszkaniec przekonywać, w wielu miejscach są zainstalowane mierniki, mieszkańcy mają nosy. Ostatniego wieczoru w jednym miejscu wskazywał miernik wartość 80 PM 2,5 i słownie wyoślone było: “jakość powietrza dostateczna”, a norma przekroczona ponad 3 razy.