Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej?

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. O czym piszemy w tym wydaniu lokalnego tygodnika?

* Były dyrektor nie stawia się w sądzie. Przedkłada zwolnienia lekarskie

Oskarżony przez prokuraturę o oszustwo Tomasz M. nie stawia się w sądzie. Były dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przedkłada zwolnienia lekarskie. W przeszłości był już karany.

* Koniec wszędobylskich reklam? Jest oczekiwana uchwała

Po blisko ośmiu latach prac Rada Miejska w Bielsku-Białej podejmie uchwałę reklamową. Dokument między innymi zakazuje reklam eksponowanych na przyczepach oraz ekranach LED.

* Zabił żonę w ciąży. Złożył kasację od dożywocia

Skazany na dożywocie były strażnik miejski Piotr Sz., który zabił swoją ciężarną żonę, złożył kasację od wyroku dożywocia do Sądu Najwyższego w Warszawie.

* Szczyty głupoty. Turyści w górach są zdolni do wszystkiego

Brak odpowiedzialności, bezmyślność, głupota – tak można nazwać zachowanie turystki, która kilka dni temu zabłądziła w Beskidzie Żywieckim, postawiła na nogi służby, a potem sama wróciła do domu i nie dała nikomu znać. Niestety to nie jest odosobniony przypadek.

* Nowe życie w oknie. Nie oceniajcie matek

W Bielsku-Białej od 2009 roku funkcjonuje okno życia. Z grubsza wiadomo, o co chodzi. Ale co się dzieje, kiedy rozlega się dzwonek sygnalizujący otwarcie okna? Co z kwestią praw rodzicielskich? Czy policjanci ustalają tożsamość matki?

* Dzień wielkich serc. Graliśmy razem z WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmobilizował tłumy ludzi dobrej woli. O 20:00 bielszczanie posłali tradycyjne światełko do nieba. Swoją cegiełkę dorzuciło też Wydawnictwo Prasa Beskidzka, wydawca „Kroniki Beskidzkiej”.

* Dziś prawdziwych barów mlecznych już nie ma?

Kilka pokoleń bielszczan wychowało się na barach mlecznych. W czasach przaśnego PRL-u były zakładami żywienia zbiorowego, gdzie stołowały się całe rodziny, gdy mama nie zdążyła ugotować obiadu lub nie miała czasu odstać w kolejce, by kupić coś, co by się na niego nadawało. Było tanio i na ogół smacznie. Jak jest teraz?

To tylko niektóre z tematów, o których piszemy w tym tygodniu. Ponadto – jak zawsze – mnóstwo wiadomości lokalnych, także z Żywiecczyzny oraz zachodniej Małopolski. Zapraszamy do lektury! Kronikę Beskidzką można kupić w kioskach, salonikach prasowych, hipermarketach i na stacjach benzynowych. E-wydanie na www.prasabeskidzka.pl

 

 

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
załamany
załamany
1 miesiąc temu

Od lat nie kupuję kroniki bo jest zbyt droga.