Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowym wydaniu Kroniki Beskidzkiej

Nowe wydanie Kroniki od czwartku czeka w punktach sprzedaży, natomiast e-wydanie można nabyć na www.prasabeskidzka.pl. O czym piszemy?

Dwa i pół roku za trzy życia                                                                                                                                                                                   Sprawca masakrycznego wypadku w Gilowicach, lekarz, Krzysztof. S. nie poniesie większej kary, niż ta, którą wymierzył sąd w Żywcu, czyli 2,5 roku więzienia. Mąż i ojciec ofiar nie może się z tym pogodzić.

Komu węgiel i za ile? Mieszkańcy czekają na tani opał od samorządów                                                                                Sprawdziliśmy jak wygląda zapotrzebowanie na opał i ceny węgla w poszczególnych gminach.

Koszt propagandy sukcesu. Ile płacimy za gazety samorządowe                                                                                                      Prawie wszystkie samorządy z naszego regionu wydają swoje gazety. Ile to kosztuje? I komu służy? To ostatnie to oczywiście pytanie retoryczne, bo wiadomo: władzy.

Szczyrk gotowy do sezonu. Drożej, ale nie najgorzej
Na Białym Krzyżu już jeżdżą, pozostałe ośrodki narciarskie w Szczyrku rusza lada dzień. Będzie drożej, ale nie drastycznie. I jak w liniach lotniczych: im wcześniej kupisz bilet, tym taniej.

Mieszkania do wzięcia – chętnych brak                                                                                                                                                             Nie ma chętnych na wynajem mieszkań w nowoczesnym apartamentowcu przy ulicy Batorego w Bielsku-Białej. Inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS) była pierwszą taką na terenie miasta od blisko dwudziestu lat. Co poszło nie tak?

Lewicy brakuje w mieście                                                                                                                                                                           Pomysł budowy zakładu termicznego przetwarzania odpadów co do zasadności jest dobry, lecz taka spalarnia musi mieć charakter lokalny, a nie regionalny czy wojewódzki. Moim zdaniem wielkość spalarni, której budowę zapowiada prezydent jest pięciokrotnie przeszacowana – przekonuje w rozmowie z Kroniką Przemysław Koperski, poseł Lewicy z Bielska-Białej.

Radni z diet nie zrezygnują. „To nie rozwiąże problemów”                                                                                                         Władze miasta są zmuszone podejmować coraz trudniejsze i niepopularne wśród mieszkańców decyzje. Trzeba ciąć inwestycje, ograniczać wydatki, szukać oszczędności. Postanowiliśmy zapytać bielskich radnych, czy i oni zamierzają zacisnąć pasa.

PZW kontra Wody Polskie. Wędkarze nie zawinili
Sąd rejonowy w Żywcu uniewinnił osobę odpowiedzialną za zarybianie jeziora od zarzutu nielegalnego wprowadzenie do ekosystemu czubaczka amurskiego. To ważne orzeczenie w sporze między bielskim okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego a Wodami Polskimi. Ale nie koniec konfliktu.

Co dalej z miejskimi rowerami? Hulajnogi lepsze?
Rowery miejskie zniknęły już z pejzażu Bielska-Białej. W przyszłym roku nie będzie ich na pewno. Co potem? Jeszcze nie wiadomo. Wypożyczeń było jednak coraz mniej, popularniejsze zrobiły się hulajnogi.

Dom kultury pod patronatem Jacka Lecha
Znany i popularny piosenkarz Jacek Lech stał się patronem Domu Kultury w Mikuszowicach Krakowskich. Sympatyczna uroczystość nadania placówce jego imienia odbyła się w ostatnią sobotę listopada. Upamiętniono w ten sposób 75. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci cenionego artysty.

Kontrola w andrzejki: w kominiarkach i z długą bronią?
W andrzejkowy wieczór w klubie Miasto bawiło się kilkaset osób. Przed północą do środka wkroczyli funkcjonariusze służby celno-skarbowej. Właściciel klubu twierdzi, że niektórzy z zamaskowanymi twarzami i długą bronią. – Przez kilka godzin całkowicie sparaliżowali działanie lokalu – mówi zbulwersowany przedsiębiorca i wycenia straty na co najmniej 10 tys. zł. Rzecznik służb odpowiada, że to była rutynowa kontrola.

Ponadto – jak zawsze – wiadomości z Żywiecczyzny, Małopolski, sportowe i kryminalne. Zapraszamy do lektury!

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
na wydaj
na wydaj
1 miesiąc temu

Nie ma nic o kościele, LGBT, proteście kobiet, chyba B24 wystraszyła się paru komentujących, że lewacka, bije w rząd. Jeszcze został ten nieszczęsny poseł Koperski, po co.