E-edukacja Cieszyn

O edukacji w Krytyce Politycznej

7 marca o 17.30 w świetlicy Krytyki Politycznej na ul. Przykopa 20 w Cieszynie odbędzie się debata o możliwościach rozwoju oświaty w Cieszynie z udziałem dr hab. Przemysława Sadury, socjologa polityki, badacza systemu edukacyjnego. Spotkanie poprowadzi dr hab. Joanna Wowrzeczka, cieszyńska radna.

Punktem wyjścia do debaty jest opracowanie dr. hab. Przemysława Sadury „Polska szkoła reform? Czego możemy się nauczyć z nieudanych zmian sytemu edukacji?” oraz rozmowy z dyrektorami szkół podstawowych, ponadpodstawowych, urzędnikami, rodzicami, mieszkańcami w Cieszynie. Dyskusja ma pomóc zobaczyć, co trzeba zrobić, żeby przejść reformę bez zaburzania poczucia bezpieczeństwa, tworzenia atmosfery napięcia i konkurencji. Edukacja zostanie potraktowana jako dobro wspólne, którego podtrzymywaniem nie mogą się zajmować wyłącznie urzędnicy albo placówki oświatowe oderwane od siebie nawzajem.

Padną też konkretne, praktyczne pytania: kto i jak może wspierać szkoły? Jaka rejonizacja będzie służyć rozwojowi oświaty? Czy likwidacja to wizja tylko dla szkół podstawowych? Czy nauczyciele gimnazjów mają szansę na pracę w liceach? Co z brakiem nauczycieli specjalistycznych przedmiotów? Itd.

Debatę organizatorzy planują zakończyć listą rekomendacji do opracowywania wizji rozwoju edukacji w obliczu współczesnych wyzwań.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments