Wydarzenia Wadowice

Tomice: Mandat bez wyborów?

Planowane na 14 kwietnia wybory uzupełniające do Rady Gminy w Tomicach najprawdopodobniej nie odbędą się.

Jak poinformował komisarz wyborczy w Krakowie Bartłomiej Migda, w wymaganym terminie wpłynęło jedno zawiadomienie o powołaniu komitetu wyborczego. To KWW Grzegorza Wojnowskiego. Ponieważ nie będzie konkurenta czy konkurentów, to zgodnie z przepisami głosowanie nie odbywa się, a kandydat otrzymuje automatycznie mandat radnego. Przypomnijmy, że wybory uzupełniające zarządzono po tym jak radny Mirosław Tłomak nie złożył oświadczenia majątkowego.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
5 lat temu

Przypomnieć też należy, że w listopadowych wyborach już dwóch radnych stało się radnymi bez wyboru w gminie, w tym Przewodniczący Rady Gminy. Jeden więcej, jaka różnica, 20 procent radnych bez wyboru. Następnym razem w każdym okręgu należy doprowadzić aby było po jednym kandydacie wszyscy z komitetu Wspólnota Sołecka i będzie uproszczenie i wyjątkowa gmina. O ile w ogóle w gminie są potrzebni radni. Już jest wyjątkowa gmina bo doprowadzono do wyborów z niespotykanego powodu.

SsS
SsS
5 lat temu
Reply to  Franuś

Francek przestań cwaniakować te wszystkie twoje komentarze są nudne jesteś taki sam jak Kociński.

Franuś
Franuś
5 lat temu

Były radny Tłomak również nie zgłosił chęci kandydowania jak zapowiadał wcześniej. Ale to bez większego znaczenia, radnym trzeba bardzo chcieć być nie bacząc na układy, opinie nieprzychylnych. Uchronione zostaną niepotrzebne koszty związane z ciągnięciem wyborów. Tym razem komitet KWW Grzegorza Wojnowskiego? Wcześniej był to komitet wójta czyli KWW Wspólnota Sołecka.