Kultura i rozrywka Wadowice Oświęcim

O miłości w różnych językach

Fot. Archiwum ZS CKU w Radoczy

Znajomość języków obcych jest więcej, niż pożądana i coraz powszechniejsza, jednak umiejętnością śpiewania w języku Goethego, Szekspira, czy Balzaca niewielu może się pochwalić.

Po raz ósmy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy do artystycznej rywalizacji stanęli soliści, duety i grupy wokalne z powiatu i oświęcimskiego walcząc o nagrody w Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej o Miłości.
Do konkursu przystąpiło sześć zespołów, a jurorzy pierwszym miejscem uhonorowali „Śpiewające Jeziora” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeciszowie. Drugie miejsce zajął „Feniks” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, a trzecią pozycję wywalczył Zespół reprezentujący SP w Radoczy.

W kategorii duetów pierwsze miejsce zajęły Emilia Horąży i Jagoda Koniówka z ZSP w Brzeźnicy. Drugą lokatę zajął duet Zuzanna Jurecka i Zuzanna Kała z SP 1 w Przeciszowie, a trzecią Gabriela Wawro i Zuzanna Słoma z ZSP w Ryczowie.

Kategorię solistów wygrała Hanna Jaworska z SP w Leńczach, drugą pozycję zajęła Zuzanna Jurecka, uczennica SP1 w Przeciszowie, a trzecią Oliwia Guzik reprezentująca SP 1 w Stanisławiu Dolnym. Jury wyróżniło Adriana Wojtala z SP w Laskowej, Martynę Balon z ZSP we Frydrychowicach, Julię Janik z ZS nr 3 w Przytkowicach oraz Justynę Nowak z ZSP w Tomicach.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments