E-edukacja Cieszyn

O zdrowiu psychicznym wiedzą bardzo wiele. Ale zwycięzca olimpiady mógł być tylko jeden

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Za nami finał etapu powiatowego XII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie zmierzyło się 33 uczniów z dwunastu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu cieszyńskiego.

Tematem tegorocznych zmagań była “poprawa zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z uwzględnieniem znaczenia wsparcia społecznego”. Test podstawowy składał się z 25 zamkniętych pytań. Wyniki były tak wyrównane, że konieczna była “dogrywka” i o trzecie miejsce walczyło trzech uczniów.

Oto wyniki. Pierwsze miejsce zdobył Kamil Targosz I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie, którego przygotowywała do olimpiady Klaudyna Hernik. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, kolejno Maria Hazuka i Daniel Nowak, którymi opiekowała się Patrycja Szczechla.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwało jury w składzie: przewodnicząc Magdalena Wałach – psycholog Centrum Zdrowia Psychicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Anna Suchanek – przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Cieszyńskiego, Małgorzata Krótki – wicedyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie, Joanna Śliwka – psycholog Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Skoczowie.

Olimpiadę otworzyła Janina Żagan, wicestarosta powiatu cieszyńskiego, życząc uczniom powodzenia oraz zachęcając do szerzenia zdobytej wiedzy wśród swoich rówieśników. Koordynatorem przedsięwzięcia z ramienia Starostwa Powiatowego w Cieszynie była Beata Szymańska, inspektor ds. promocji zdrowia.

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

google_news