Wydarzenia Bielsko-Biała

W Szczyrku nie mogą doczekać się zimy. Podano datę otwarcia stoków

Największy ośrodek narciarski w Polsce – Szczyrk Mountain Resort przygotowuje się do sezonu. Zimą w Szczyrku będzie się dużo działo. Jest też ważna zmiana – od tego roku właściciele SMR przejmą zarządzanie Beskid Sport Areną. Będą wspólne karnety i darmowe przejazdy skibusem dwa razy na godzinę.

W piątek na Hali Skrzyczeńskiej odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca sezon zimowy w Szczyrku. Wzięli w niej udział właściciele ośrodków narciarskich i okolicznych hoteli oraz burmistrz miasta. Przedstawiono plany na najbliższe miesiące oraz pokazano jak wygląda „centrum zarządzania zimą”. Jak się okazuje, największa zmiana dotyczy drugiego najpopularniejszego ośrodka narciarskiego w Szczyrku – Beskid Sport Areny, posiadającego cztery oświetlone trasy o łącznej długości 3,2 km. Od tego sezonu zarządzanie nim przejmie Szczyrk Mountain Resort. W dalszych planach jest wykup i potężne inwestycje.

W obu ośrodkach obowiązywać będzie wspólny skipass – sprzedaż karnetów ruszy 30 października. Na poszczególne wyciągi dojedziemy skibusem, który kursować będzie dwa razy w ciągu godziny na trasie Solisko – Szczyrk Gondola – Beskid Sport Arena – Skalite. Podobnie jak w latach poprzednich od godz. 7.30 narciarze będą mogli korzystać z tzw. fresh tracku, czyli jazdy po świeżo wyratrakowanej trasie połączonej ze śniadaniem w restauracji Kuflonka. Będzie także akademia nauki jazdy z wyznaczoną bezpieczną strefą dla początkujących oraz wypożyczalnia sprzętu działająca w dwóch lokalizacjach. Możliwa będzie także jazda wieczorna.

Sezon narciarski według planów ma rozpocząć się 16 grudnia. Intensywne przygotowania już trwają, a ekipa Szczyrk Mountain Resort nie może się doczekać pierwszych przymrozków. Na obfity sezon liczą także władze Szczyrku. – Różne były dzieje Szczyrku, były wzloty i upadki, ale w końcu pojawił się konkretny inwestor, we właściwym czasie i z misją, który pociągnął to wszystko. Mamy dwa wiodące ośrodki narciarskie, dwie jaskółki, które spowodowały, że znajdujemy się w takim miejscu. Wiele imprez, które odbywały się w mieście było także dzięki ich pomocy. Wierzymy głęboko, że zima będzie śnieżna, będzie ustabilizowana, bo to jest dla nas wszystkich istotne. Zaczynamy w tym roku wracać do normalnego funkcjonowania skibusów – mówił burmistrz Antoni Byrdy.

Zima w Szczyrku zapowiada się ciekawie. Serię wydarzeń rozpocznie coroczny jarmark bożonarodzeniowy na placu św. Jakuba, który odbywać się będzie w dniach 8-10 grudnia, 16 i 17 stycznia odbędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich, a później zaplanowano SnowFest – największy festiwal zimowy w kraju. Na szczyrkowskich stokach spędzić będzie można także sylwestra, biorąc udział w nocnym szusowaniu.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jędrek
Jędrek
7 miesięcy temu

Nie będzie śniegu to pójdziecie z torbami pazerne qwy

Narciarz
Narciarz
7 miesięcy temu
Reply to  Jędrek

Nie masz pojęcia kolego!Zima to tylko trzy miesiące i wielkie koszty dla wszystkich,którzy chcą trochę zarobić.Pozostała część roku w branży turystycznej to prawdziwy biznes,chyba nie widzisz tych tłumów w Szczyrku.Nie trzeba utrzymywać tras narciarskich,odśnieżać dróg i parkingów,ogrzewać pensjonatów i hoteli,a ceny usług są wysokie.Skipas na cały dzień to taniocha w porównaniu z pojedynczymi przejazdami na kolejkach.

zibi
zibi
7 miesięcy temu

i co z tego, jak ostatnimi laty śnieg w Szczyrku to rzadkość, szczególnie w święta i Nowy Rok

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Obawiam się że karnet całodniowy może przekroczyć kwotę dobrej dniówki wykwalifikowanego pracownika 🙂

konia kują, a żaba do zdjęcia
konia kują, a żaba do zdjęcia
7 miesięcy temu

dziękujemy za całoSzczyrkowy karnet.

dwie większości
dwie większości
7 miesięcy temu

W artykule wyżej nie da się odciąć gumówkami od stołków, Pan Prezydent wymaga aby opozycja pokazała umowę koalicyjną czyli bielski biznesmen wysłał złe tarcze przy gumówkach. Pan Prezydent nie zażądał umowy koalicyjnej od drugiej większości ale to już jest inna sprawa, chyba dlatego że nie może być dwóch większości.

Folkior
Folkior
7 miesięcy temu

Autor tych wypocin ,czyli ,,bohaterska” Redakcja mieści się chyba na portierni Prefabetu,kiedyś produkowali gazobeton,a teraz jak widzę beton-partyjny!

minimalizm
minimalizm
7 miesięcy temu

Nie mogą doczekać się przymrozków?, a ja myślałem że 16 grudnia można oczekiwać mrozu i śniegu.