E-edukacja Cieszyn

O żywieniu wie niemal wszystko. Karolina Gwizdała laureatką olimpiady

Fot. mat.pras.

Karolina Gwizdała podczas Olimpiady Wiedzy o Żywieniu, która odbyła się w Szczecinie, spisała się niemal na medal. A z pewnością wykosiła swoją konkurencję… zajmując 10 miejsce w kraju.

Rok temu Karolina Gwizdała została finalistką olimpiady. W tym roku poprawiła wynik i uzyskała tytuł laureatki. To, oprócz licznych gratulacji i pieniędzy, daje jej w efekcie zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz wstęp na wiele uczelni. Nagrodami dla laureatów w konkursie są bowiem bony oraz 2 tys. zł ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Warto wiedzieć, że olimpiada stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań u uczniów tematami związanymi z żywieniem i żywnością. Tematem wiodącym w tym roku było ” Mięso i przetwory mięsne. Technologia i zastosowanie w żywieniu”. W tym roku szkolnym do udziału w zawodach I stopnia zgłosiło się ponad 7.5 tys. uczniów z 700 szkół. W finale olimpiady wzięło udział aż 60 osób. Karolina zajęła 10 miejsce. Opiekunem Karoliny jest Katarzyna Kimszal.

Fot. mat.pras.

google_news