Wydarzenia Cieszyn

Chybie: Ruszają prace nad budową chodnika wzdłuż ul. Wyzwolenia

W Chybiu odbyło się spotkanie w sprawie postępu prac projektowych i budowy chodnika przy ul. Wyzwolenia.

Zgodnie z ustaleniami z wykonawcą, wzdłuż drogi powiatowej powstanie 800 metrów nowego chodnika o szerokości 3,3 metra, co zapewni bezpieczne i komfortowe użytkowanie zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Zastosowanie trwałej nawierzchni bitumicznej ma zagwarantować wytrzymałość na długie lata użytkowania. Nowy ciąg pieszo-rowerowy będzie przedłużeniem istniejącego chodnika i zakończy się na skrzyżowaniu z ul. Szkolną.

Już w drugiej połowie kwietnia wykonawca wejdzie w teren, rozpoczynając od budowy niezbędnej kanalizacji deszczowej. To kluczowy krok w procesie tworzenia bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury. Po zakończeniu tej fazy przystąpimy do budowy chodnika, który będzie nie tylko ścieżką dla pieszych, ale również ścieżką rowerową, poprawiającą dostępność i komfort podróży dla wszystkich mieszkańców.

Dzięki staraniom samorządu udało się pozyskać 3 mln 230 tys. zł na realizację tej inwestycji z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Urząd liczy, że nowa perspektywa finansowa UE oraz środki krajowe pozwolą w przyszłości zrealizować dalszy zakładany zakres inwestycji – do skrzyżowania z ul. Podgroble.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mkss
Mkss
11 dni temu

Czyli prawie 1200zl za metr kwadratowy?! Skąd taka cena, taniej wyszłoby bruk położyć!

nie wiadomo
nie wiadomo
12 dni temu

Kto z kim się spotkał?, jaki urząd liczy?, jaki samorząd się starał?