Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Obrazy, tapety, a może plakaty – jak dekorować ściany?

Obecnie dużo się zmieniło jeśli chodzi o wystrój wnętrz – jest wiele sposobów w jakie można wyrazić swój styl – bardzo prostym i do tego raczej tanim sposobem jest aranżacja ścian.

Jest wiele rozwiązań które możemy zastosować w zależności jaki u nas w domu panuje styl.

Do stylu bardziej nowoczesnego będą bez wątpienia pasowały bardziej plakaty, a do stylu tradycyjnego, klasycznego np. obrazy na płótnie. Ze względu na ilość dostępnych wzorów plakatów pole do manewru mamy naprawdę spore. Tak samo wygląda sytuacja z wzorami tapet – jest ich dziś obecnie naprawdę zatrzęsienie, więc trochę bez znaczenia jaki mamy styl coś odpowiedniego do udekorowania naszych ścian z pewnością znajdziemy.

Dużo zależy właśnie od motywu na jaki się zdecydujemy, przy klasycznych wnętrzach mogą się idealnie sprawdzić plakaty w dębowych lub złotych ramach z np. pięknymi kwiecistymi motywami.

Nowoczesne wnętrza lubią przede wszystkim inne ramy do plakatów, jeśli u nas w domu dominuje styl nowoczesny kompozycje na ścianach muszą również jemu odpowiadać – w tym przypadku warto wieszać plakaty w cienkich aluminiowych ramkach. Kolor ram zależy już od pozostałych dodatków w mieszkaniu, ale również od od motywów jakie wybierzemy na nasze plakaty. Chodzi o to żeby kolor plakatu “nie gryzł” się z kolorem ramy. Jeśli jednak bardzo nam zależy np na złotej ramie i chcielibyśmy w niej umieścić plakat o podobnym kolorze, można wykorzystać passe partout – dodatkowa biała/ czarna ramka sprawi, że kolory nie będą się już ze sobą zlewały.

Dekorując nasze ściany przede wszystkim trzeba sobie zaufać i nie bać się zmian – najgorzej tak naprawdę wyglądają po prostu białe, smutne ściany – decydując się na plakaty nie popełniamy żadnego ryzyka, jeśli za jakiś czas plakaty nam się znudzą można je naprawdę nie ponosząc dużych kosztów podmienić, tym samym zmieniając nieco charakter naszych wnętrz. Plakaty, obrazy lub obecnie coraz bardziej modne plansze na płótnie to najbezpieczniejsze rozwiązania deco. Nasz dom, nasze mieszkanie szybko i pięknie zostanie dzięki nim odmienione.

Podobnie obecnie jest tak naprawdę z tapetami – tapety jakie oferujemy w Bluebird Design to między innymi tapety samoprzylepne – nie wymagają one od nas umiejętności jeśli chodzi o ich montaż, nie jest to również proces czasochłonny. Tapety tego rodzaju funkcjonują jak naklejka która można w bardzo prosty sposób na ścianę przykleić bez wcześniejszego specjalnego przygotowywania ściany. Jedyne co ściany nie powinny być w tzw. stanie surowym, a staranie wyrównane, nie potrzeba jednak żadnego kleju, a w momencie kiedy tapeta miałaby się już nam opatrzyć, można ją po prostu łatwo i sprawnie usunąć nie pozostawiając na ścianie żadnych śladów.

Jeśli chodzi o motywy tapet to podobnie jak z plakatami na ścianę jest ich obecnie mnóstwo, dlatego w ciekawy sposób można zaaranżować salon, sypialnie, pokój dziecka czy nawet łazienkę i kuchnię.

Możliwości jest naprawdę wiele wystarczy po prostu określić swój styl. Jeśli jednak już w tym zakresie pojawiają się u nas problemy można poradzić się specjalisty, dekoratora wnętrz lub architekta, którzy obecnie już zawsze w swoich projektach wykorzystują na ścianach plakaty, obrazy i tapety ewentualnie mieszając je z innymi dodatkami ściennymi jak chociażby lustra.

google_news