Porady i inspiracje

Obstawianie w Polsce – legalni bukmacherzy, najpopularniejsze dyscypliny, obstawianie krok po kroku

Zakład bukmacherski pozwala na obstawianie określonych zdarzeń, najczęściej o charakterze sportowym. Jeszcze kilka lat temu ilość nielegalnych zakładów tego typu była bardzo duża, jednak nowelizacja prawa pozwoliła ukrócić bezprawną działalność. Choć niestety wciąż zdarzają się przykłady bukmacherów z szarej strefy, na szczęście największa popularnością cieszą się legalne zakłady.

Czym jest zakład?

Obstawianie u bukmachera wiąże się właśnie z tytułowym zakładem. Jest to po prostu przeznaczenie określonej (wybranej przez użytkownika) kwoty pieniędzy, która w przypadku prawidłowego obstawienia jest powiększana przez wskazany już na starcie mnożnik. Jeśli obstawimy źle – pieniądze przepadają.

W większości legalnych zakładów bukmacherskich, możemy liczyć na ciekawe promocje dla nowych (ale nie tylko) graczy. Część z nich dotyczy pomnożenia pierwszej wpłaty lub uzyskania depozytu o określonej wartości po założeniu konta. Warto sprawdzić obecne oferty i zdecydować, które najlepiej odzwierciedlają nasze potrzeby.

Jak obstawiać mecze?

Technika samego obstawiania jest ściśle uzależniona od reguł narzucanych przez określony zakład. Zasadniczo jednak, obstawianie może dotyczyć samego wyniku meczu, ale również szeregu innych zagadnień. Wśród tych ostatnich wskazać można m.in. również zakłady związane z tym, kto zostanie strzelcem lub innymi kwestiami dotyczącymi samej rozgrywki.

Bez względu na to, w jaki sposób zdecydujesz się obstawiać, pamiętaj by grać bezpiecznie. Na zakłady przeznaczaj tylko i wyłącznie kwoty, które są dla Ciebie osiągalne. Zakłady mogą być świetną formą rozrywki, dreszczykiem emocji, a dla dobrze obstawiających – również zastrzykiem dodatkowej gotówki. Warto jednak robić to z głową, by nie stracić zbyt dużo.

Jeśli już wiesz, jakie zdarzenie chcesz obstawić, musisz wejść na stronę zakładu bukmacherskiego (lub, jeśli takową posiada, do jego aplikacji na smartfona) i stworzyć zakład. Jeżeli jeszcze nie masz konta na żadnej platformie, przygotuj się na rejestrację, podczas której Twoja tożsamość jest kilkukrotnie poddawana weryfikacji. Pamiętaj, że takie działania mają na celu tylko i wyłącznie zapewnienie Ci bezpieczeństwa: dzięki kilkuetapowemu sprawdzeniu rejestrującego się, platforma ma pewność, że konto jest zakładane faktycznie przez Ciebie.

Najpopularniejsi legalni bukmacherzy

Jak wspomnieliśmy wyżej, jeszcze kilka lat temu w Polsce działało wiele nielegalnych zakładów, jednak obecne regulacje prawne skutecznie to blokują. Wśród najpopularniejszych, legalnych – a zatem bezpiecznych – bukmacherów można wskazać m.in. BETFAN, Fortunę, TOTALbet, eTOTO, LVbet, eWINNER i wiele innych.

Jeśli masz wątpliwości, czy podmiot, u którego chcesz rozpocząć grę działa legalnie – lista bukmacherów, którzy posiadają zezwolenie, jest powszechnie dostępna na stronach rządowych.

Jakie dyscypliny cieszą się największą popularnością?

Na całym świecie – chyba bez większego zaskoczenia – króluje niepodzielnie piłka nożna. Ilość lig, ale również sama popularność tej dyscypliny sportowej sprawia, że to właśnie ten rodzaj rozgrywek jest obstawiany najczęściej.

To nie oznacza jednak, że bukmacherzy nie dają żadnych innych możliwości tworzenia zakładów. Wśród cieszących się popularnością dyscyplin wskazać można również tenis, hokeja (rozgrywki na lodzie), piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę czy baseball. 

Jednak obstawianie u bukmachera to nie tylko sporty czysto fizyczne. W niektórych zakładach można obstawiać również snookera, kręgle, krykieta czy… rozgrywki szachowe (dla cierpliwych). Rosnącą popularnością cieszą się również e-Sporty, czyli rozgrywki Counter Strike’a i innych gier.

Każdą z dyscyplin obstawia się nieco inaczej. Jeśli interesujesz się określonym sportem (niekoniecznie najpopularniejszym, choć to tam stawki są najwyższe) – lepiej obstawiaj w granicach swoich zainteresowań. Obstawianie rozgrywek, o których nie mamy żadnego pojęcia, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Oczywiście, zawsze istnieje szansa na wygraną – jednak jest ona znacznie większa, gdy znamy poszczególnych graczy (lub zespoły) i ich szanse w starciu ze sobą.

Więcej na temat obstawiania zakładów u bukmachera na stronie: https://obstawianie-meczy.net/blog/na-czym-polega-obstawianie-zakladow-u-bukmachera/

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments