Oceláři nie zwalniają tempa. Szósta wygrana z rzędu

W niedzielne popołudnie, 18 lutego, hokeiści Oceláři Trzyniec podejmowali w WERK Arenie Vervę Litvínov. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokonali rywali 5:2, notując szóste zwycięstwo z rzędu i już teraz gwarantując sobie miejsce w ćwierćfinale play-off.
Mecz nie zaczął się dla miejscowych dobrze, bo już w 2. minucie prowadzenie “Nafciarzom” dał Kristaps Zile. Goście skromną zaliczkę utrzymali do końca pierwszej części spotkania, ale w drugiej nie mieli już nic do powiedzenia. W 23. minucie gola wyrównującego zdobył Andrej Nestrašil, co dodało gospodarzom animuszu. Trzy minuty później sprytnym strzałem krążek do siatki posłał Viliam Čacho a w 36. dublet zaliczył Andrej Nestrašil i druga tercja zakończyła się wynikiem 3:1. Po przerwie, w 42. minucie, kolejne trafienie dla czerwono-białych zaliczył rekonwalescent Marko Daňo, a gdy 2 minuty później poprawił Libor Hudáček stało się jasne, że “Stalownicy” nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Rywali stać było jeszcze tylko na gola Kristapsa Zile w 48. minucie, więc mecz zakończył się wygraną mistrzów Czech 5:2.