Oceláři wygrywają derby i awansują

20 sierpnia w WERK Arenie hokeiści Oceláři Trzyniec pokonali w derbach Vítkovice Ostrawa 6:2. Dzięki efektownej wygranej czerwono-biali zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D rozgrywek Generali Česká Cup i awansowali do ćwierćfinału.
Już w 1. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy krążek w bramce rywali umieścił Matěj Stránský. 6 minut później było już 2:0. Tym razem bramkarza z Ostrawy pokonał Martin Růžička. Jeszcze przed pierwszą przerwą goście złapali kontakt z trzyniecką drużyną. W 16. minucie sposób na umieszczenie “gumy” w siatce znalazł Dominik Lakatoš.
W drugiej tercji przyjezdnym udało się wyrównać. 120 sekund po wznowieniu gry Patrik Demel zdobył gola, który jednak mocno podrażnił ekipę spod Jaworowego. W 32. i 33. minucie dwukrotnie między słupki trafił Erik Hrňa i po drugiej tercji wynik na tablicy brzmiał 4:2.
W ostatniej części derbowego starcia Oceláři dobili rywali. W 44. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Martin Růžička, a w 53. ostateczny cios zadał Tomáš Marcinko, pieczętując triumf gospodarzy.