Wydarzenia Bielsko-Biała

Od 70 lat razem! Powstało specjalne logo na jubileusz

fot. Szymon Gąsowski / Wydział Prasowy UMBB

W przyszłym roku bielszczanie będą świętować 70. rocznicę połączenia Bielska i Białej. Z tej okazji miasto przygotowało specjalne logo i oprawę graficzną obchodów. Od 23 grudnia logo można zobaczyć na banerze wywieszonym na budynku Ratusza.

Na logo składa się pomarańczowo-zielony napis 70 lat razem Bielsko-Biała. Cyfra siedem jest zielona, zero obok imituje dwukolorowe serce – po jednej stronie pomarańczowe, po drugiej zielone, przecięte białą wijącą się wstęgą. Serce to oba miasta i dzieląca je rzeka Biała.
Logo może być wykorzystywane w przestrzeni publicznej – na banerach czy bilboardach, ale też na urzędowym papierze i kopertach do korespondencji, ulotkach i zaproszeniach oraz materiałach promocyjnych. Będzie go można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta.

Autorem projektu oprawy graficznej obchodów jest bielszczanin, grafik, malarz i rysownik Piotr Wisła.

Plany obchodów rocznicy połączenia Bielska i Białej były bardzo ambitne. Już w połowie tego roku powstał specjalny zespół, który opracował ich program. Niestety, pandemia i konieczność szukania oszczędności w kasie miasta nie pozwolą na ich realizację. O tym, jakie wydarzenia zostaną zorganizowane dla uczczenia rocznicy, tak naprawdę zdecyduje sytuacja związana z pandemią. Będą się one odbywały głównie w instytucjach kultury i miejskich placówkach oświatowych. Obchody jako działanie priorytetowe zostały również wpisane do programu współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

Być może, o ile pozwoli na to sytuacja, część imprez cyklicznych, które odbywają się w mieście, zostanie wzbogacona o specjalne elementy związane z 70-leciem. Planowane są koncerty i dwudniowa konferencja naukowa.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments