E-edukacja Cieszyn

Pandemia nie spowodowała, że problemy dzieci zniknęły

Fot. KPP w Cieszynie

Cieszyńska policja zorganizowała spotkanie on-line dla młodzieży szkolnej. Dzięki możliwościom, jakie daje jedna z edukacyjnych platform, planowane są już kolejne tego typu przedsięwzięcia.

Panująca od marca epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele z podejmowanych wcześniej przez policjantów inicjatyw zostało w znacznym stopniu zmodyfikowanych. Choć aktualnie nie jest możliwe organizowanie tradycyjnych spotkań i szkoleń, mundurowi nie mają wątpliwości, że zapoczątkowane działania należy kontynuować.

– Pandemia wcale nie spowodowała, że zniknęły problemy dzieci i młodzieży szkolnej czy spadło zagrożenie przestępczością i demoralizacją nieletnich. Nie pozostawiła też bez trosk pedagogów szkolnych. Dlatego też profilaktyk cieszyńskiej komendy, asp. szt. Tomasz Pszczółka, wyszedł z inicjatywą do szkół i dzięki współpracy w ramach edukacji, zorganizował dla blisko 150 uczniów spotkanie on-line – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Mundurowy rozmawiał z dziećmi o odpowiedzialności karnej nieletnich oraz – co obecnie jest bardzo istotne – o zagrożeniach, jakie związane są z internetem, czyli o cyberprzestępczości. Tomasz Pszczółka (na zdjęciu) wiele uwagi poświęcił też stalkingowi w sieci oraz niewłaściwym zachowaniom młodzieży, które są często wymierzone w ich rówieśników, a polegają między innymi na zakładaniu fikcyjnych profili na portalach społecznościowych po to, aby ośmieszyć kogoś i postawić go w złym świetle.

Podczas wirtualnego spotkania funkcjonariusz przypomniał, że obrażanie, nękanie i dręczenie innych w sieci jest czynem zabronionym. Zwracał też uwagę, aby korzystać z internetu w sposób kulturalny i z poszanowaniem dla innych jego użytkowników.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments