Wydarzenia Żywiec

Od czerwca Ukraińcy bez darmowych przejazdów w Żywcu

Fot. Paweł Szczotka

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor poinformował, że uchodźcy z Ukrainy będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Żywiec tylko do 31 maja.

Jak podkreśla burmistrz miasto od początku wojny w Ukrainie wspomaga osoby, które uciekły przed rosyjską agresją.

Od początku mogły one korzystać z bezpłatnej komunikacji autobusowej realizowanej przez MZK. Biorąc pod uwagę przyznane świadczenia i fakt że coraz więcej osób z Ukrainy znajduje pracę oraz to, że dużo osób powróciło już na Ukrainę, bezpłatna komunikacja autobusowa będzie obowiązywać do 31 maja. Od 1 czerwca wszystkie osoby z Ukrainy będą mogły korzystać z komunikacji autobusowej MZK Żywiec za odpłatnością według obowiązujących taryf. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać z biletów ulgowych na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Zaznaczam, że w minionym czasie MZK Żywiec było jednym z bardzo niewielu przewoźników na Żywiecczyźnie, które nie pobierało opłat za przejazd od osób z Ukrainy – twierdzi burmistrz Antoni Szlagor.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
złomek
złomek
2 miesięcy temu

wojan przechodzi w stan przewlekły jak I WŚ,stabiilizacja forntu wyczerpanie obu stron i wojna na wyniszczenie,zdecydowan wieszośc UA jest wolna od działń wojennych,zdecydowna cześć uchodz=xców może wracać ,trzeba pomagac im aby mogli wrócic i zorganizwali sobie zycie na nowo,wyjątkowo zostać moga osoby które nie maj rzeczywiści do czego wracać bo ich domy sa w ruinie

widzę inaczej
widzę inaczej
2 miesięcy temu
Reply to  złomek

Co to znaczy, że zdecydowana większość dziś jest wolna od działań wojennych jeśli i w pobliże naszej granicy spadają bomby? Dziś jest tak jak piszesz a jutro może być inaczej, za wcześnie na powrót.

niepewność
niepewność
2 miesięcy temu

“Dużo osób powróciło na Ukrainę”?, to już wojna się skończyła? Może ulgowe dla wszystkich jeszcze przez jakiś czas?

Edek
Edek
2 miesięcy temu
Reply to  niepewność

przyjechali zlozyc wniosek na zasilki i wracaja do domku, a ty koncz z internetem i do roboty.

bez końca
bez końca
2 miesięcy temu
Reply to  Edek

Jasne, jeszcze raz przyjadą po kasę, jaki problem. Internet też robota i to dziś podstawowa.