Wydarzenia Bielsko-Biała

Parking w Sferze już płatny

Fot. Marcin Kałuski

Od dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, wielopoziomowy parking przy centrum handlowym Sfera 2 jest płatny.

W ostatnich tygodniach kierowcy przyzwyczajali się do nowego systemu, bowiem – choć nie pobierano opłat – to trzeba było wziąć bilet. Według przedstawicieli galerii handlowej, okres próbny przebiegał bez przeszkód, a kierowcy nie mieli większych problemów.

Dzisiaj wielu kierowców przed wjazdem ucinało sobie pogawędkę z parkingowym, by rozwiać wszystkie wątpliwości. To, czy zmiana systemu parkowania przełoży się na większe korki przy wyjeździe, okaże się po południu w godzinach szczytu.

Teraz wyjeżdżający z parkingu Sfery 2 kierowcy muszą wcześniej opłatę za postój uregulować w jednej z dziewięciu automatycznych kas na terenie galerii. Jeśli czas postoju nie przekroczy dwóch godzin (od poniedziałku do piątku) lub trzech (w weekend), automat poinformuje klienta, że opłata nie jest wymagana. Powyżej tego czasu kasa wskaże opłatę za postój. W tygodniu za trzecią rozpoczętą godzinę opłata wynosi 3 złote, a za czwartą i kolejną rozpoczętą godzinę – 4 złote. W weekend czwarta i każda kolejna rozpoczęta godzina postoju kosztuje 3 złote.

W stosunku do pierwotnych założeń, wydłużono czas bezpłatnego postoju dla klientów kina „Helios”. Będą mogli parkować bezpłatnie przez pięć godzin na dobę od poniedziałku do piątku oraz sześć godzin w weekend. Jednak wcześniej muszą zweryfikować bilet w kinowej kasie.

Wcześniej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Olek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Olek
Gość
Olek

Wszystko się przeniosła do starej części chciałem szybko kupic i nie ma gdzie zaparkować powinno być tak samo płatne po 2 godzinach.