Wydarzenia Bielsko-Biała

Rewolucja! Galeria Sfera wprowadza odpłatność za parkowanie

Fot. Marcin Kałuski

Od 18 marca wielopoziomowy parking przy bielskim centrum handlowym Sfera 2 będzie płatny! Po bezpłatnych dwóch, a w weekendy po trzech godzinach, za parkowanie trzeba będzie płacić – od trzech do czterech złotych za godzinę. To prawdziwa rewolucja w centrum Bielska-Białej, bowiem parking był wykorzystywany przez okrągły dzień przez pracowników okolicznych firm.

O planowanych zmianach jako pierwsze dowiedziały się redakcje beskidzkiej24 i Kroniki Beskidzkiej. Już na początku marca Sfera będzie testować nowy system parkowania. Choć postój będzie nadal bezpłatny, to klienci wjeżdżający na wielopoziomowy parking (podziemny i piętrowy) będą musieli pobrać bilet parkingowy.

Opłaty zaczną być pobierane od 18 marca. – Korzystanie z parkingu wielopoziomowego będzie bardzo łatwe. Przy wjeździe kierowca pobiera bilet, na podstawie którego naliczany jest dobowy czas postoju. Po zakupach koszt postoju można sprawdzić w dziewięciu automatycznych kasach zlokalizowanych w Galerii II. Jeśli czas postoju nie przekroczy dwóch godzin (od poniedziałku do piątku) lub trzech (w weekend), automat poinformuje klienta, że opłata nie jest wymagana. Powyżej tego czasu kasa wskaże opłatę za postój. W tygodniu za trzecią rozpoczętą godzinę opłata wynosi 3 złote, a za czwartą i kolejną rozpoczętą godzinę – 4 złote. W weekend czwarta i każda kolejna rozpoczęta godzina postoju kosztuje 3 złote – informuje Joanna Skowrońska, przedstawicielka firmy. Osoby, które wybierają się na seans do kina „Helios”, będą mogły parkować bezpłatnie o jedną godzinę dłużej w tygodniu. Ważne, aby przed wyjazdem dokonać weryfikacji biletu w kasach kinowych.

– Decyzja zarządcy Galerii SFERA wynika przede wszystkim z potrzeby zapewnienia naszym klientom komfortowych warunków do robienia zakupów. Nasze centrum handlowe, ze względu na swój śródmiejski charakter, zapewniało bezpłatny parking w obrębie miejskiej strefy płatnego parkowania. Powodowało to wzmożony ruch na parkingu w godzinach szczytu i wydłużony czas znalezienia miejsca parkingowego – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. – Teraz każdy klient może zaparkować bezpłatnie przez dwie godziny, od poniedziałku do piątku, oraz przez trzy godziny w soboty i niedziele. Jak pokazują badania, jest to optymalny czas na zrobienie zakupów w naszym centrum oraz na skorzystanie z oferty gastronomicznej i rozrywkowej – dodaje.

Zmiany nie obejmą parkingu naziemnego przy Sferze 1.

Więcej na ten temat w czwartkowym wydaniu Kroniki Beskidzkiej. E-wydania można znaleźć TUTAJ.

navigate_before
navigate_next

google_news
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 rok temu

Dlaczego parking dla pracowników jest płatny 100zł miesięcznie??? To jest bandytyzm, typowo poliński zresztą.

Zyga
Zyga
2 lat temu

A jak wygląda sprawa z miejscami dla inwalidów? Bo w całym mieście parkowanie dla posiadaczy kart parkingowych jest bezpłatne. A jak jest w tym podziemnym, ktoś wie???

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Nareszcie, chciałoby się powiedzieć. Stać Cię na auto, to i stać będzie na parking, który wymaga kosztów na utrzymanie. Przypominam, że w Bielsku działa jeszcze sieć MZK, dla tych, dla których kwota za 3 zł za trzy godziny parkowania w centrum miasta, to kwota nie do przeskoczenia.

BOB
BOB
5 lat temu

ZNISZCZYLI CENTRUM BIELSKA A TERAZ NAWET NIE MOŻNA BEZPŁATNIE ZAPARKOWAĆ…?

Kargul
Kargul
5 lat temu

Bardzo dobrze, tak powinno być, że klienci przyjeżdżający na zakupy te 2 godz. mają gratis, a reszta niech płaci.

wkurzony klient
wkurzony klient
2 lat temu
Reply to  Kargul

Obecnie tylko 1 godzina jest bezpłatnie! To tak wyskoczyć na górę, kupić fajki i pędzić do auta.

Jamala
Jamala
5 lat temu

Parking zewnętrzny zostaje po staremu bezpłatny?

Krystyna
Krystyna
5 lat temu
Reply to  Jamala

Tak

kinomanka
kinomanka
5 lat temu

Dobry pomysł ALE co jeżeli ktoś chce iść do kina, na film trwający ponad 2 godziny (niektóre zaczynają dobijać już do 3 godzin, do tego z 20 minut reklam + czas w kolejce po bilet … a do tego chciałby zrobić zakupy w innych sklepach w Sferze … To już przekroczy mocno 3 godziny w tygodniu :/ Nie wspomnę o tych co chcą pójść na dwa filmy pod rząd. Sfera sobie ucina klientów w ten sposób. Taka Galeria Katowicka dla klientów kina, za okazaniem biletu z kina daje 6 godzin parkingu.

Maniek
Maniek
5 lat temu
Reply to  kinomanka

Kin u nas dostatek…

kinomanka
kinomanka
5 lat temu
Reply to  Maniek

To swoją drogą i to o wiele lepszych, ale to nie miejsce na ten temat.

ronel
ronel
5 lat temu
Reply to  kinomanka

To jedź do Katowic. Problemy dobrobytu ….

Ola
Ola
5 lat temu

Jestem za !

York
York
5 lat temu

a mnie stać taką mam pracę

Kredka
Kredka
5 lat temu

W takim razie w końcu pracownicy sfery będą mieli miejsce parkować !

Stefan w 760i
Stefan w 760i
5 lat temu

Jako klient szuakajacy tam czesto miejsca do parkowania tez jestem zadowolony. Trzeba jezdzic 15-20 minut pomiedzy pietrami w tygodniu, a potem w galerii pustki. Wyjazd w godzinach szczytu (15-17) trwa czesto 30 minut.

gruber
gruber
5 lat temu

Brawo!
Świetny pomysł!!!

Krystyna
Krystyna
5 lat temu

I bardzo dobrze. Zbyt dużo ludzi parkowało tam w innych celach.