Wydarzenia Żywiec

Tropy niedźwiedzia w Beskidzie Żywieckim

Turysta wypatrzył tropy niedźwiedzia brunatnego. Stało się to 18 lutego w Beskidzie Żywieckim, w rejonie czerwonego szlaku z Przegibka i rezerwatu Śrubita. Czyżby to oznaczało, że idzie wiosna?

Sabina Pierużek-Nowak, prezes Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”,  studzi emocje mówiąc, że obecnie ślady misiów w środku zimy to żadna sensacja. Dodaje też, że rejon wspomnianego rezerwatu to miejsce, w którym wielokrotnie obserwowano niedźwiedzie ślady o tej porze roku.

Więcej na ten temat niebawem w “Żywieckiej Kronice Beskidzkiej”.

Fot. Insta@ra__wlkp, aktualnewarunki.pl

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LKT
LKT
5 lat temu

ale sensacja – pracując w lesie tropy niedzwiedzia czy sam niedzwiedz to nic dziwnego

Piotr
Piotr
5 lat temu

Chwała Bogu,że kolejny minister ochrony środowiska (ha,ha !) nie zarządził jeszcze “ostatecznego rozwiązania kwestii niedźwiedziej”,tak jak skazał na śmierć populację dzików

Łukasz
Łukasz
5 lat temu
Reply to  Piotr

Ki z dzikami jest ich dużo więc trzeba ich ilość ograniczyć i tyle a nie beczeć z byle błahego powodu gorszym i poważnym powodem jest aborcja a nie dziki

Franuś
Franuś
5 lat temu

Czyli turysta jest zapewne zawiedziony, że nie odkrył rewelacji. Może być co najwyżej szczęśliwy, że to nie niedźwiedź wypatrzył Jego ślady.

HENRYK
HENRYK
5 lat temu
Reply to  Franuś

Srednia przyjemnosc stanac oko w oko z misiem

Mariusz
Mariusz
5 lat temu
Reply to  Franuś

Co trzeba zrobić jak się spotka niedźwiedzia w lesie? Panie, nic nie trzeba robić – odpowiada baca – on sam za pana wszystko zrobi!