Cieszyn Kultura i rozrywka

Od projektu do czytania. Nowa wystawa w Domu Narodowym

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

27 października o 18.00 szykuje się wernisaż nowej wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej 12, działającej w Cieszyńskim Ośrodku Kultury “Dom Narodowy”. Ekspozycja nosi tytuł “P-books / wyd. III / Od projektu do czytania”.

Swoje prace pokażą pracownicy i pracownicy oraz studenci i studentki specjalności projektowej cieszyńskiego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Artyści podzielą się z widzami projektami i prototypami książek, które przygotowali i zaproszą do wspólnego czytania.

– Książka jest czymś, co towarzyszy nam od najmłodszych lat, jest przedmiotem pełnym magii, pozwala się nam przenieść w inny czas, a nawet w inny świat. Pozwala przeżyć przygody, bez opuszczania wygodnego fotela. Jest także naszym narzędziem pracy – to dzięki wiedzy zapisanej w książkach uczymy się i rozwijamy. Ale książka jest także pięknym przedmiotem, który często nas zachwyca, a to dzięki pracy projektantów i ilustratorów. Na wystawie zobaczymy realizacje projektowe, gotowe książki, powieści graficzne i szkice. Będziemy mogli poznać warsztat projektanta czy projektantki i zapytać o inspiracje twórców i twórczyń – mówią kuratorzy wystawy, Barbara Głyda, Stefan Lechwar i Tomasz Kipka.

Wystawa towarzyszy obchodom 50 lat obecności Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Będzie czynna do końca 2021 roku.,

 

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments