E-edukacja Wadowice

Odblaskowe Stronie

Blisko dwieście osób – uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Stroniu założyło kamizelki odblaskowe, by promować akcję „Odblaskowa Szkoła”.

Tym sposobem zwrócono uwagę pieszych a szczególnie uczniów na potrzebę zakładania elementów odblaskowych. – Jesień jest specyficznym okresem. Szybko zapada zmrok, często pojawia się mgła czy deszcz. Wszystko to ogranicza widoczność. Kamizelki odblaskowe sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni a przez to bardziej bezpieczni – informuje Tomasz Gębala, koordynator akcji w strońskiej szkole.

Organizatorem VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” są Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. W każdym roku w akcji uczestniczy ponad 400 szkół z całej Małopolski.

Konkurs rozgrywany jest na kilku płaszczyznach (wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanie imprez szkolnych promujących zakładanie elementów odblaskowych, udział w turnieju BRD, itp.). Każde z działań jest punktowane. Im więcej, tym lepiej. Zaangażowane szkoły mogą liczyć na cenne nagrody i certyfikaty. W grudniu rozstrzygnięcie konkursu.

Strońska szkoła bierze udział w akcji po raz 7. Tylko raz nie udało się im zająć miejsca w pierwszej „dziesiątce” w województwie.

 

 

google_news