Wydarzenia Sucha Beskidzka

Oddali hołd

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

W 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, masowych egzekucji polskich jeńców, które rozpoczęły się w pierwszych dniach kwietnia 1940 r. oraz w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej, władze powiatu suskiego oddały hołd ofiarom tych dwóch wielkich narodowych tragedii.

Delegacja powiatu, na czele ze starostą suskim Józefem Bałosem, złożyła okolicznościowy wieniec pod pomnikiem upamiętniającym te niezwykle bolesne w dziejach naszej Ojczyzny wydarzenia. Znajduje się on przed wejściem do suskiego kościoła.

W kwietniu 1940 r. co najmniej 21768 polskich obywateli wymordowanych zostało w ścisłej tajemnicy, z rozkazu komunistycznych władz ZSRS, m.in. w Katyniu pod Smoleńskiem, Twerze, Charkowie i Bykowni pod Kijowem, a także w innych miejscach kaźni.

10 kwietnia 2010 r. zginęła w katastrofie lotniczej polska delegacja udająca się na uroczystości rocznicowe do Katynia, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jego małżonką Marią, ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim i najwyższymi dowódcami Wojska Polskiego.

google_news
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
5 lat temu

Panie redaktorze co było za państwo to ZSRS ,czy to ściśle tajne ?

WYBORCA
WYBORCA
5 lat temu

Ciekawe za czyje pieniądze kupili ten okolicznościowy wieniec .

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
5 lat temu
Reply to  WYBORCA

Co za pytanie ?,z funduszu reprezentacyjnego Starosty powiatu !

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
5 lat temu

Dla was pisoowczyków,tępienie tumaństwa w waszych wypowiedziach jest mową nienawiści,a dla mnie jest tylko tępieniem durnoty.Tyle i aż tyle !!

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Pisoowczyków? Co ty chłopie gadasz? Nie można zaprezentować komentarza bo nienawiedzonemu kojarzy się z barwą polityczną i posługuje się chamstwem jeśli woli aby nie nazywać mową nienawiści. Usprawiedliwia tylko siódmy krzyżyk jeśli to prawda ale tylko częściowo. Kultura przeszła obok życia.

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
5 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Mnie kultura może przeszła obok,ale w tobie durnota jest stale.Jak można porównywać zwykły wypadek lotniczy,choćby i najtragiczniejszy /z uwagi na skład pasażerów/ ze zbrodnią wojenną dokonaną z zimną krwią na dwudziestu kilku tysiącach jeńców wojennych.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Czytałeś artykuł czy tylko czytasz moje komentarze aby dać swój dyskwalifikujący mnie komentarz, że posługuję się różnymi nickami i jestem głupi jak lewy but (żeby chociaż prawy)? Przecież w artykule jest opisane wspólne obchodzenie rocznic a tym samym zrównanie tych dwu tragedii. Jasne, że moim zdaniem. Komentarze zamieszczamy kto chce bo takie redakcja dała prawo – do artykułów i zamieszczają je głupi i mądrzy. Bo taka jest demokracja.

Onufry
Onufry
5 lat temu

A wy , tow. ,,siódmy krzyżyk, nie darmo byliście prymusem na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu Leninizmu .I tak trzymajcie , wicie rozumicie .

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
5 lat temu

Widzę,widzę,bo ten truteń pisze pod bardzo różnymi nickami od dawna,a głupi jak but z lewej nogi.Katyń nie jest ludobójstwem,a zbrodnią wojenną,zbrodnią przeciwko ludzkości.Zresztą jest sporo artykułów na ten temat i wypowiadają się wybitni znawcy tego tematu,tutaj przykład :https://www.newsweek.pl/polska/katyn-to-nie-ludobojstwo-wyborcza-wyjasnia/npj45wx
Z nawiedzonymi tumanami raczej nie warto polemizować

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Ulżyło Ci w mowie nienawiści? Zgadzam się, nie warto polemizować i nie zrobię tego.

Maciarewicz
Maciarewicz
5 lat temu

“też ludobójstwa” , nie widzisz siódmy krzyżyku, że to “też” opętany ?

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu
Reply to  Maciarewicz

Żródło: Wikipedia. “Też ludobójstwa” miało oznaczać, że nie mówię o tragedii samolotu jako ludobójstwo lecz o randze i do tego cytat. Czytanie ze zrozumieniem.

siódmy krzyżyk
siódmy krzyżyk
5 lat temu

@Hermenegilda. Nad czym jest tu się zastanawiać ? Jak można porównywać wypadek lotniczy,choćby i nie wiem jak tragiczny z zaplanowanym na zimno mordem tysięcy niewinnych polskich oficerów-jeńców wojennych ?

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

No to niech rocznice będą obchodzone oddzielnie i wtedy będzie odpowiednia ranga też ludobójstwa w Katyniu.

Hermedegilda
Hermedegilda
5 lat temu

Czyli jeśli dwie nieporównywalne tragedie bo w jednym miejscu ludobójstwo a w drugim tragedia lotnicza to dlaczego je łączyć.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Mord katyński prawie 22 tys. polskich obywateli nie miał miejsce tylko 10 kwietnia. Nie wiadomo co jest ważniejsze: tragiczna katastrofa prawie 100 pasażerów samolotu prezydenckiego 9 lat temu czy mord prawie 22 tys. głównie oficerów polskich 70 lat wcześniej.