Zbliża się szczególny czas dla tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich na cmentarzach. Aby nic nie zmąciło tego wyjątkowego momentu w roku, pełnego zadumy i refleksji, warto zadbać o bezpieczeństwo. Bo, niestety, niektórzy ten okres wykorzystują jako okazję do wzbogacenia się.
Mundurowi apelują, by myśląc o zniczach i kwiatach, nie zapominać o własnym bezpieczeństwie. Jest kilka podstawowych zasad, do których warto się stosować. Po pierwsze, wybierając się w trasę, należy pamiętać o ostrożności, a prędkość dostosować do warunków panujących na drodze i widoczności. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie, szczególnie dzieci, w elementy odblaskowe. Osoby starsze powinny pamiętać o bezpiecznych przejściach dla pieszych wokół cmentarzy – ruch zarówno pojazdów i pieszych jest wówczas wzmożony, więc wiele osób przebiega lub przechodzi w miejscach do tego wyznaczonych.
– Idąc się na cmentarz, nie należy zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy. Nie będą w tym miejscu potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych lub tych, którzy czekają na moment nieuwagi podczas porządków przy grobach. Wszystkie osobiste przedmioty należy mieć w zasięgu wzroku i nie zostawiać na ławkach, pomnikach czy wokół grobów. Jeśli to tylko możliwe, dobrze jest korzystać z towarzystwa innych znajomych lub bliskich, szczególnie gdy zapada zmrok. Należy pamiętać o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania – radzi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
Jeśli będziemy na cmentarzu, może zdarzyć się, że ktoś w szczególny sposób naszą uwagę. Jeśli wydaje nam się, że czyjeś zachowanie bądź sposób bycia stwarzają niebezpieczeństwo dla innych, powinniśmy poinformować o tym pracowników cmentarza lub policję.
– Policjanci cieszyńskiego garnizonu w tym szczególnym okresie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych. Wzmożone siły prewencyjne i kryminalne będą wokół i na cmentarzach, a wszelkie sygnały zakłócające porządek i spokój publiczny będą na bieżąco eliminowane – podkreśla Krzysztof Pawlik.
1 listopada wszyscy bacznie obserwują krążących złodziji czymając ręce w kieszeniach.
najlepiej ręce trzymać w kieszeniach złodziei
Aktualnie nie ma Kościoła a 1 listopada jest Święto Wszystkich Błogosławionych czyli wszystkich zbawionych a dzień później jest Dzień Modlitw za Zmarłych w którym tylko można odprawić Nabożeństwo za Zmarłych a następnie jest Adwent i te żeczy tylko pod moim Przewodnictwem są prawdziwe i zbawienne. I teraz wejdźcie na mój profil na Facebooku tam jest wszystko bo linki do bloga są blokowane
rzeczy
ale kradną na cmentarzach
Przeczytajcie uważnie 1 listopada nie ma Święta Wszystkich Świętych bo święci to Bogowie a więcej jest na moim profilu na Fejsie
ale kradną na cmentarzu